کد خبر : 5590

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ زمان : ۱۱:۲۹

عمرت را در فوتبال ایران حرام نکن!

شنیده‌‌اید که قدیمی‌ها می‌گویند زن و شوهر نباید روی خودشان را توی روی هم باز کنند؟ شنیده‌‌اید که می‌گویند آبی که ریخته شد روی زمین را دیگر نمی‌شود جمعش کرد. اين‌ها مثال‌هاي ساده‌اي است كه در جامعه عينيت پيدا مي‌كند. كاربرد آنها را مي‌توانيم با تمام وجود ببينيم. ما اين‌دفعه به طور كامل روي خود […]

شنیده‌‌اید که قدیمی‌ها می‌گویند زن و شوهر نباید روی خودشان را توی روی هم باز کنند؟ شنیده‌‌اید که می‌گویند آبی که ریخته شد روی زمین را دیگر نمی‌شود جمعش کرد.

اين‌ها مثال‌هاي ساده‌اي است كه در جامعه عينيت پيدا مي‌كند. كاربرد آنها را مي‌توانيم با تمام وجود ببينيم. ما اين‌دفعه به طور كامل روي خود را تو روي كارلوس كروش باز كرديم.

يك دبيركل ناآشنا با فوتبال را در فدراسيون نشانديم و حرف‌هايي كه خودمان نمي‌توانستيم به كروش بزنيم را در دهان او گذاشتيم. آقاي دبيركل كه برخلاف رئيسش در فدراسيون فوتبال ظاهراً آدمي صريح و شفاف است و اين شفافيت نيز بي‌حكمت نيست‌‌؛ به كروش گفت ما از عملكرد شما رضايت نداريم. او خيلي شفاف گفت كه توقع فدراسيون فوتبال برآورده نشده و در يك كلام عملكرد كروش مورد پسند واقع نشده است.

پيش از دبيركل، اين فقط بخشي از جامعه مثلاً منتقد ايران بود كه كروش را قبول نداشت و وجاهت اين مربي را با طرح سؤال‌هايي در معرض ابهام قرار مي‌داد.
در بدنه فدراسيون فوتبال و حتي وزارت ورزش هيچ‌كس با اين صراحت به كروش نگفته بود كه ما تو را نمي‌پسنديم و از عملكردت ناراضي هستيم.

حالا اين نارضايتي چه پارامترهايي دارد، بر ما پوشيده است. اينكه كروش در جام‌جهاني‌ چه بايد مي‌كرد بر ما نامعلوم است. اينكه كروش در جام ملت‌هاي آسيا بايد تا كجا پيش مي‌رفت، جزو مواردي است كه پاسخش را نمي‌دانيم. اينكه كروش از استراليا بايد با جام برمي‌گشت، ادعايي است كه از صحت و سقم آن اطلاعي نداريم. مواردي كه در اينجا مطرح شده، كلي‌گويي تمام‌عيار است اما آنچه نبايد اتفاق مي‌افتاد، در باره آقاي كروش رخ داد.

رودرروي او ايستادند و گفتند دستاوردهاي تو در تيم‌ملي پايين‌تر از سطح توقع ماست. كروش براي ماندن در فوتبال ايران به ظاهر بي‌ميل نيست اما آنچه ما مي‌بينيم، اين است كه كار كروش را با اين فدراسيون و سيستمي كه در ورزش ايران حاكم است، تمام‌شده مي‌دانيم.

پيش از اين ميان كروش و دستگاه ورزش كشور ارج و قرب و احترامي وجود داشت اما وقتي آنها مردي با استانداردهاي كروش را نمي‌خواهند، چرا از ما اصرار باشد و از آنها انكار؟

كروش بايد از ايران برود، جاي او در اين فوتبال نيست و سكان فوتبال ايران بايد در دست افرادي باشد كه ماهيت همه آنها براي ما مشخص است. لطفاً از اين بابت حرص نخوريد، خوشحال باشيد كه يكي مثل كروش مابقي عمرش را در اين فوتبال بي‌حساب و كتاب حرام نمي‌كند.

.

منبع : خبر ورزشی

ارسال دیدگاه