کد خبر : 527498

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱ زمان : ۱۴:۰۰

علت علاقه روسیه به سوریه چیست؟

رئیس‌جمهور ترکیه تاکید کرد می‌خواهد بداند علت علاقه روسیه به سوریه و آغاز حملات هوایی مسکو در این کشور چیست؟ رئیس‌جمهور ترکیه تاکید کرد می‌خواهد بداند علت علاقه روسیه به سوریه و آغاز حملات هوایی مسکو در این کشور چیست؟ “رجب طیب اردوغان،” رئیس جمهور ترکیه در گفتگو با این شبکه درباره حضور نظامی روسیه […]

رئیس‌جمهور ترکیه تاکید کرد می‌خواهد بداند علت علاقه روسیه به سوریه و آغاز حملات هوایی مسکو در این کشور چیست؟

رئیس‌جمهور ترکیه تاکید کرد می‌خواهد بداند علت علاقه روسیه به سوریه و آغاز حملات هوایی مسکو در این کشور چیست؟
“رجب طیب اردوغان،” رئیس جمهور ترکیه در گفتگو با این شبکه درباره حضور نظامی روسیه در سوریه گفت: من در دیداری با همتای روس خود، درباره حملات هوایی روسیه در سوریه صحبت خواهم کرد.
من شخصا به رئیس جمهور روسیه خواهم گفت که چه قدر در این باره نگران هستم. من به او خواهم گفت به عنوان کشور دوست ترکیه، در گامهایی که بر می دارد تجدید نظر کند. ترکیه بیشتر از هر کشور دیگری در منطقه تحت تاثیر جنگ سوریه قرار گرفته است. روسیه با سوریه مرز ندارد اما ترکیه مرز مشترک با سوریه دارد.
ترکیه دو میلیون آواره سوری را در خود جای داده است. این ترکیه است که باید به این آوارگان رسیدگی کند و روسیه نیست که به وضع آنها رسیدگی می کند. بنابراین من از او خواهم پرسید چرا این همه به سوریه علاقمند است. من نتیجه دیدار اخیرمان را در مسکو و همچنین دیدار میان وزرای خارجه هر دو کشور را یادآوری خواهم کرد. ما به همراه یکدیگر دوره بعد را ارزیابی خواهیم کرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه