کد خبر : 381388

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷ زمان : ۹:۱۸

علت سردرد ما ایرانی ها

دکتر محمد حسن پاک نژاد دبیر علمی چهارمین کنگره بین‌المللی سردرد با معرفی شایع ترین نوع سردرد گفت: مطالعاتی که به طور موازی در کل دنیا انجام شده است نمایانگر آن است که شایع‌ترین سردردها سردردهای میگرنی و تنشی هستند که در مجموع ۹۰% سردردهای مردم جامعه ما را شامل می‌شود. پاک‌نژاد در ادامه گفت: […]

دکتر محمد حسن پاک نژاد دبیر علمی چهارمین کنگره بین‌المللی سردرد با معرفی شایع ترین نوع سردرد گفت: مطالعاتی که به طور موازی در کل دنیا انجام شده است نمایانگر آن است که شایع‌ترین سردردها سردردهای میگرنی و تنشی هستند که در مجموع ۹۰% سردردهای مردم جامعه ما را شامل می‌شود.

پاک‌نژاد در ادامه گفت: هر نفر در تمام طول عمرش ۱ بار حداقل دچار مشکل سردرد می‌شود. علی‌رغم اینکه گاهی سردرد به راحتی قابل درمان است و البته گاهی نیز نیاز احساس می‌شود که فرد باید به ۱ متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرده و درمان شود.

یکی از حاضران از دکتر محمد حسن پاک‌نژاد سؤال کرد: آیا مصرف مسکن ها در هنگامی که سردرد رخ می‌دهد سفارش می‌شود یا خیر؟ دکتر پاسخ داد: راحت‌ترین روش برای بهبود سردرد استفاده از مسکن است. البته بعضی اوقات ممکن است همین مسکن که می‌تواند برای درمان سردرد مثمر ثمر باشد، به عنوان دشمن ما عمل کند و بیشتر از حد لازم استفاده شود که در این شرایط کمکی به بهبود سردرد نمی‌کند بلکه این خود می‌تواند مثل ۱ شمشیر ۲ لبه عمل و صدماتی ایجاد کند.

ارسال دیدگاه