کد خبر : 525440

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸ زمان : ۰:۰۱

علایم اولیه آب مروارید در کودکان

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، یک فوق تخصص چشم اطفال و استرابیسم با بیان اینکه فرار مکرر نوزاد از مواجهه با نور از علایم اولیه وجود کاتاراکت اطفال است، تاکید کرد: آب مروارید اطفال اغلب با مشکل آمبلیوپی (دوبینی) و اختلال دید واحد دو چشمی مواجه است که جراحی نابجا می تواند سبب […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، یک فوق تخصص چشم اطفال و استرابیسم با بیان اینکه فرار مکرر نوزاد از مواجهه با نور از علایم اولیه وجود کاتاراکت اطفال است، تاکید کرد: آب مروارید اطفال اغلب با مشکل آمبلیوپی (دوبینی) و اختلال دید واحد دو چشمی مواجه است که جراحی نابجا می تواند سبب اختلالات بینایی طولانی مدت شود.

دکتر رضا اسدی، با اشاره به اینکه تشخیص و مدیریت درمان کاتاراکت اطفال با وجود مبناهای تشخیصی و درمان همیشه بحث برانگیز است، گفت: آب مروارید اطفال اغلب با مشکل آمبلیوپی و اختلال دید واحد دو چشمی مواجه است که جراحی نابجا می تواند سبب اختلالات بینایی طولانی مدت شود.
وی اضافه کرد: استرابیسم یا انحراف چشم یکی دیگر از بیماری‌های شایع مادرزادی در اطفال است که تا ۲ ماهگی طبیعی است اما اکر بعد از این سن برطرف نشود، باید کودک تحت معاینه و درمان قرار گیرد.
این فوق تخصص چشم اطفال و استرابیسم تصریح کرد: آب مروارید مادرزادی، آب سیاه مادرزادی و تولد زودهنگام جنین از علت های شایع نابینایی در نوزادان است که می‌توان با انجام بررسی‌های به موقع، از نابینایی‌های ناشی از این بیماری‌ها جلوگیری کرد.
اسدی با بیان اینکه بهترین جراح های چشم نیز به دلیل عدم اشراف به اندازه گیری دید اطفال برای تشخیص و درمان با مشکل مواجه هستند، خاطرنشان کرد: فرار مکرر نوزاد از مواجهه با نور و پنهان کردن صورت در تاریکی و ریزش اشک از علایم ظاهری وجود بیماری آب مروارید و آب سیاه مادرزادی در نوزادان است. همچنین با مشاهده وجود لک سفید در فضای مردمک نوزاد باید تحت معاینه توسط چشم پزشک قرار گیرد.
وی در پایان یادآور شد: وجود انحراف در والدین یا بستگان نزدیک، حاملگی یا زایمان خطرناک، ابتلا به زردی و تشنج‌های عصبی پس از تولد از علل زمینه ساز ابتلا به انحراف چشم و ایجاد اختلال در بینایی است و در صورتی که قبل از ۲ ماهگی تشخیص داده شود، درمان موفقیت آمیزی را به دنبال دارد.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )
ارسال دیدگاه