کد خبر : 523713

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷ زمان : ۸:۰۴

عضو دفتر فرح پهلوی تفسیر قرآن منتشر می کند

بعد از گذشت بیش از ۴۰ سال از تفسیر درباری قرآن مجید توسط زین العابدین رهنما به زبان فارسی؛ترجمه و تفسیر قرآن به زبان انگلیسی توسط حسین نصر عضو دیگر دفتر فرح انتشار خواهد یافت. جمهوری اسلامی در ادامه نوشت: تفسیر چهار جلدی قرآن مجید توسط رهنما با دستخطی از فرح پهلوی و عکسی از […]

بعد از گذشت بیش از ۴۰ سال از تفسیر درباری قرآن مجید توسط زین العابدین رهنما به زبان فارسی؛ترجمه و تفسیر قرآن به زبان انگلیسی توسط حسین نصر عضو دیگر دفتر فرح انتشار خواهد یافت.

جمهوری اسلامی در ادامه نوشت: تفسیر چهار جلدی قرآن مجید توسط رهنما با دستخطی از فرح پهلوی و عکسی از شاه در صفحه اول آن منتشر شده بود که براساس بسط خرافه طراحی شده بود.

زین العابدین رهنما رئیس انجمن قلم ایران بود که با تعدادی شاعر و نویسنده کاسه‌لیس سعی در ایجاد سازمانی برای سانسور و تقابل با نویسندگان مستقل می‌نمود. هزینه این انجمن برعهده دفتر فرح بود؛ بعد از مشخص شدن وضعیت زین العابدین رهنما در هدایت انجمن قلم؛حسین نصر که فاقد هرگونه توانایی مدیریتی بود به این سمت توسط دربار انتخاب شد؛ اما دربار همواره در تلاش برای پیدا کردن فردی مقتدر و خوشنام‌ برای این کار بود. پسران زین العابدین رهنما، حمید و مجید در حلقه ساختار فراماسونری قرار داشتند و به وزارت رسیدند و پسر حسین نصر، «ولی» نیز جزو مشاوران کاخ سفید برای کنترل و مقابله با تشیع درآمد.

منبع : قدس آنلاین

ارسال دیدگاه