کد خبر : 528492

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶ زمان : ۲۰:۰۰

عراقچی: تحریم‌ها عملا از روز اجرایی شدن برجام برداشته خواهدشد

“سید عباس عراقچی” با اشاره به اینکه تحریم‌ها عملا از روز اجرایی شدن برجام برداشته خواهد شد اظهار داشت: اگر اروپا و آمریکا امروز قانون لغو تحریم ها را تصویب کنند ، بیانیه مشترکی از سوی ظریف و موگرینی صادر می شود. عراقچی افزود: اتحادیه اروپا تمام تحریم‌های اقتصادی را لغو خواهد کرد و آمریکا […]

“سید عباس عراقچی” با اشاره به اینکه تحریم‌ها عملا از روز اجرایی شدن برجام برداشته خواهد شد اظهار داشت: اگر اروپا و آمریکا امروز قانون لغو تحریم ها را تصویب کنند ، بیانیه مشترکی از سوی ظریف و موگرینی صادر می شود.

عراقچی افزود: اتحادیه اروپا تمام تحریم‌های اقتصادی را لغو خواهد کرد و آمریکا نیز تحریم‌های مربوط به دستورات اجرایی رئیس جمهور را لغو کرده و اجرای تحریم‌های مربوط به کنگره را متوقف خواهد کرد.

وی ادامه داد: منتظر هستیم که این اقدامات توسط اروپا و آمریکا صورت بگیرد و اگر آن‌ها تحریم‌ها را قانوناً لغو و متوقف کنند بیانیه مشترکی توسط دکتر ظریف و خانم موگرینی صادر خواهد شد و آن روز را به عنوان روز “تصویب” اعلام خواهند کرد.

معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه تصریح کرد: لغو تحریم‌ها دو مرحله دارد؛ مرحله اول به طور رسمی توسط شورای وزیران انجام خواهد شد و زیرساخت لغو تحریم‌ها صورت می‌گیرد اما اجرای آن در مرحله دوم رخ خواهد داد؛ مرحله‌ای که طرفین اقدامات خود را انجام داده و اجرای این “قانون لغو تحریم” روزی خواهد بود که به عنوان روز اجرایی شدن شناخته می‌شود.

عراقچی با اشاره به اقداماتی که دو طرف باید انجام دهند، گفت: ما یکسری اقدامات را در فردو، نطنز و اراک انجام خواهیم داد و آن‌ها نیز مشغول تهیه یکسری پیشنویس‌ها و دستورالعمل‌ها برای شرکت‌ها و کمپانی‌ها و همچنین مکاتبات نامه‌های لازم در این زمینه خواهند شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه