کد خبر : 525975

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶ زمان : ۱۶:۰۰

عجیب‌ترین نکات قراردادههای لیگ برتر ایران

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، سازمان لیگ رقم قرارداد بازیکنان و مربیان تیم های لیگ برتری را منتشر کرده که برخی از آنها در نوع خود عجیب است. برخی بازیکنان که گمنام هستند با ارقامی قابل توجه قرارداد بسته اند و عده ای دیگر که اسم و رسمی دارند پول های ناچیزی دریافت […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، سازمان لیگ رقم قرارداد بازیکنان و مربیان تیم های لیگ برتری را منتشر کرده که برخی از آنها در نوع خود عجیب است. برخی بازیکنان که گمنام هستند با ارقامی قابل توجه قرارداد بسته اند و عده ای دیگر که اسم و رسمی دارند پول های ناچیزی دریافت کرده اند . این ارقام اما نکته مبهم قراردادهایی است که در فصل نقل و انتقالات امضا شده است. به عنوان نمونه جلوی نام سروش فیروزی، همان بازیکنی که از سوی مدیریت باشگاه سایپا به مجید جلالی تحمیل شده، ۲۰۰ میلیون نوشته شده که در نوع خود رقمی جالب است. مبین میردورقی هم که پشت سرش حرف و حدیث بسیار است قراردادی ۲۰۰ میلیونی با استقلال اهواز امضا کرده. قراردادی بیشتر از محسن حمیدی و طالب ریکانی، دو بازیکن موثر این تیم. ابهام ها را ریز به ریز مرور می کنیم. شاید برای شما هم جالب باشد.

اخباری هم ۱.۵ میلیون؟
سربازهای تراکتورسازی که کارت پایان خدمت شان مشکل داشت قراردادی ۱.۵ میلیونی با این تیم بسته اند. جلوی نام محمدرضا اخباری، دروازه بان ملی پوش این تیم هم چنین مبلغی نوشته شده. او البته سرباز شده و ماجرایش با سربازهای دیگر متفاوت است. مجید جلالی قبل گفته بود که به دروازه بان ما پیشنهاد ۸۰۰ میلیونی داده اند. یعنی باور کنیم که اخباری ۱.۵میلیون قرارداد بسته و ۸۰۰ میلیون نگرفته؟

آهی یک میلیارد، آبشک ۵۰ میلیون!
در لیست ملوان، جلوی نام احمد آهی یک میلیارد نوشته شده و برای محمد آبشک ۵۰ میلیون. این ارقام برای آهی زیاد است و برای آبشک کم. شاید رازی در این دو قرارداد وجود دارد که یکی بسیار بالا بسته شده و دیگری بسیار کم.

شهاب کرمی : ۵۰۰ هزار تومان
کاش جلوی قرارداد شهاب کرمی می نوشتند مجانی یا اصلا رقمی برای او در نظر نمی گرفتند. شهاب کرمی را باید ارزانترین بازیکن لیگ پانزدهم قلمداد کرد. هافبکی که بعد از ابطال کارت پایان خدمت، از فولاد راهی ملوان شد تا دوران خدمت خود را سپری کند.

۲۰۰ میلیون برای سروش فیروزی
سروش فیروزی همان بازیکنی است که مدیران سایپا به مجید جلالی تحمیل کرده اند. نام او در لیست سایپا به سازمان لیگ ارسال و برایش قراردادی به ارزش ۲۰۰ میلیون در نظر گرفته شده است. اینکه بازیکنی بدون رزومه با این رقم قرارداد بسته ابهامی است که در لیست باشگاه سایپا دیده می شود.

نویدکیا فقط ۴۵ میلیون، باور کنیم؟
در قرارداد محرم نویدکیا رقم ۴۵ میلیون تومان برای یک فصل نوشته شده. قراردادی که به هیچ وجه با رزومه و سابقه کاپیتان سپاهان همخوانی ندارد. نمی شود باور کرد که محرم با این رقم حاضر شده قراردادی با سپاهان امضا کند. مگر اینکه برای او بندهایی در نظر گرفته شده باشد. بندهای مثل هر بازی مثلا چند ده میلیون.

میردورقی ها ۲۵۰ میلیون
مبین میردورقی پس از حضوری پرحاشیه در پرسپولیس، ابتدای این فصل به استقلال اهواز رفت تا برای این تیم جنوبی بازی کند. قرارداد میردورقی با این تیم ۲۰۰ میلیون تومان برای یک فصل است. ۳۰ میلیون بیشتر از محسن حمیدی باتجربه و ۲۰ میلیون بالاتر از طالب ریکانی. نکته جالب حضور آرمین میردورقی، برادر کوچکتر مبین در این تیم است. او هم با قراردادی ۵۰ میلیونی به عضویت استقلال اهواز در آمده است!

شماره ۱۰ تیم ملی: ۲۱۴ میلیون
وقتی بازیکنان معمولی در نفت تهران ۶۰۰،۷۰۰ میلیون قرارداد می بندند، برای وحید امیری در نظر گرفتن ۲۱۴ میلیون کمی بی انصافی است. امیری که در آغاز لیگ سیزدهم قرارداد سه ساله ای با نفت امضا کرده بود، بر اساس همین قرارداد این فصل باید ۲۱۴ میلیون دریافت کند. البته مسئولان نفت می توانستند برای شماره ۱۰ تیم ملی تفاوتی قائل شوند اما این اتفاق فعلا رخ نداده است.

خطیبی ۲۵۰ میلیون، عنایتی ۳۰۰ میلیون!
رسول خطیبی با سیاه جامگان، قراردادی ۲۵۰ میلیونی امضا کرده است. رضا عنایتی هم با ۳۰۰ میلیون به این تیم رفته. قرارداد این دو جالب است و در قیاس با مربیان و بازیکنان دیگر اندک!

احمد اسکندری با ۱۲۰ میلیون در پدیده
نام احمد اسکندری را تا امروز شنیده اید؟ او بازیکن پدیده است که سهمیه زیر ۲۳ سال این تیم محسوب می شود. این فصل هم توسط رضا مهاجری به بازی گرفته نشده. قرارداد او با پدیده ۱۲۰ میلیون است. رقمی که چرا و چگونه به او تعلق گرفته را کسی نمی داند.

مصطفی قنبرپور:۴۰۰ میلیون
کادر فنی پرسپولیس بیشترین مبلغ قرارداد را به خود اختصاص داده است. کریم باقری ۶۰۰ میلیون گرفته و مصطفی قنبرپور ۴۰۰ میلیون. قرارداد قنبرپور حتی بیشتر از سرمربیانی چون رضا مهاجری و سیاوش بختیاری زاده است. اگر راز این قراردادها را پیدا کردید به ما هم خبر بدهید.

منبع : ورزش 3
ارسال دیدگاه