کد خبر : 527745

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵ زمان : ۱۴:۰۰

عامل سرکوب ترس کودکان چیست؟

والدین با تقویت حس استقلال،‌ اعتماد‌ به نفس و آموزش مهارت‌های لازم در کودکان، می‌توانند در سرکوب کردن ترس فرزندان خود موفق باشند. جعفر‌ بای آسیب‌ شناس، اظهار کرد: والدین می‌توانند به فرزند خود کمک کنند تا با تقویت حس اعتماد‌به‌نفس و کسب مهارت‌های لازم، با ترس‌های خود مقابله کنند. وی افزود: والدین باید سعی […]

والدین با تقویت حس استقلال،‌ اعتماد‌ به نفس و آموزش مهارت‌های لازم در کودکان، می‌توانند در سرکوب کردن ترس فرزندان خود موفق باشند.

کودک عامل سرکوب ترس کودکان چیست؟

جعفر‌ بای آسیب‌ شناس، اظهار کرد: والدین می‌توانند به فرزند خود کمک کنند تا با تقویت حس اعتماد‌به‌نفس و کسب مهارت‌های لازم، با ترس‌های خود مقابله کنند.
وی افزود: والدین باید سعی کنند کودکشان را با دیگران مقایسه نکنند؛ این کار باعث می‌شود نه‌تنها ترس کودک از بین نرود بلکه با مقایسه‌ی او با همسالانش، عزت‌ نفسش پایین می آید.
بای تصریح کرد: والدین باید به احساس کودک احترام قائل شده و به خاطر ترسیدنش او را تحقیر نکنند، چرا که بی توجهی به چیز‌هایی که کودک را می‌ترساند، به رفع ترس او کمکی نمی‌کند.
این آسیب‌شناس در پایان گفت: والدین باید سعی کنند در کودکشان حس استقلال به وجود آورند تا کودک با تقویت حس‌اعتماد‌به نفس و کسب مهارت‌های لازم، بتواند با ترس‌های خود مقابله کند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه