کد خبر : 3712

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ زمان : ۸:۴۶

عامل خونریزی و سکته مغزی

به گزارش ایرنا از هلث، محققان کالج پزشکی «بایلور» در آمریکا که این تحقیق را انجام داده اند، می گویند: مصرف آسپرین درصورتی که شخص نیازی به مصرف آن نداشته باشد موجب نازک شدن رگ هایی خونی و در نتیجه خون ریزی و یا سکته مغزی می شود. نتایج این مطالعه پیامدهای قابل توجهی به […]

به گزارش ایرنا از هلث، محققان کالج پزشکی «بایلور» در آمریکا که این تحقیق را انجام داده اند، می گویند: مصرف آسپرین درصورتی که شخص نیازی به مصرف آن نداشته باشد موجب نازک شدن رگ هایی خونی و در نتیجه خون ریزی و یا سکته مغزی می شود.

نتایج این مطالعه پیامدهای قابل توجهی به همراه دارد زیرا سالانه در آمریکا به تعداد زیادی از افراد که در معرض خطر حمله قلبی و سکته مغزی قرار دارند، مصرف آسپرین توصیه می شود.

مطالعات نشان داده اند که آسپرین می تواند موجب کاهش خطر ابتلا به یک سری بیماری ها از جمله سرطان شود اما از سوی دیگر نباید این دارو را سرخود مصرف کرد.

پزشکان معمولا به افرادی که بیماری های خاصی دارند توصیه می کنند که روزی ۷۵ میلی گرم آسپرین مصرف کنند.

محققان در این مطالعه با بررسی ۶۸ هزار و ۸۰۸ بیمار مبتلا به بیماری های قلبی – عروقی در آمریکا متوجه شدند که هفت هزار و ۹۷۲ نفر از آنها به رغم داشتن خطر بسیار کم ابتلا به حمله قلبی و یا سکته مغزی در ۱۰ سال آینده ، آسپرین مصرف می کنند.

متوسط سن افراد شرکت کننده در این مطالعه ۴۹ سال بود و از هر ۱۰ نفر آنها هشت نفر را زنان تشکیل می دادند.

این مطالعه نشان داد که ۱۶ درصد زنان به دلایل نادرستی آسپرین مصرف می کردند در حالی که این میزان در مردان پنج درصد بود.

نتایج این مطالعه در مجله American College of Cardiology منتشر شده است.

ارسال دیدگاه