کد خبر : 2806

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۴ زمان : ۹:۲۶

عامل اصلی کندشدن ذهن را بشناسید

برخی محققان معتقدند عملکرد مغز انسان‌ها با افزایش سن نه به دلیل زوال شناختی، بلکه به دلیل انباشت تجارب زیاد، کند می‌شود. به گزارش تازه‌های جهان و به نقل از سرویس علمی جام نیوز به نقل از خبر نو، محققان موفق به کشف ویروسی شده اند که موجب کندذهنی انسان می شود. آنها در طول […]

برخی محققان معتقدند عملکرد مغز انسان‌ها با افزایش سن نه به دلیل زوال شناختی، بلکه به دلیل انباشت تجارب زیاد، کند می‌شود.

به گزارش تازه‌های جهان و به نقل از سرویس علمی جام نیوز به نقل از خبر نو، محققان موفق به کشف ویروسی شده اند که موجب کندذهنی انسان می شود. آنها در طول یک پژوهش برای بررسی میکروب های گلوی افراد، دریافتند که یک DNA موجود در گلو با ویروسی به نام« ATCV-۱ » کاملا همسان است.

بر اساس نتایج تحقیقات به عمل آمده ویروس « ATCV-1 » در نمونه برداشت شده از گلوی ۴۲ درصد از داوطلبان شرکت کننده در تحقیق وجود داشت. مطالعه بیشتر نشان داد که این ویروس مغز را آلوده می کند و با کاهش کارکردهای شناختی مغز، آگاهی فضایی و توجه، باعث کندی ذهن و حماقت می شود.

تاثیر مستقیم این ویروس بر کاهش توانایی مغز کاملا به اثبات رسیده است؛ اما هنوز علت آن مشخص نیست.

نتایج این تحقیقات برای نخستین بار ثابت کرده است که میکروارگانیسم هایی وجود دارند که بدون تاثیر بر سیستم ایمنی بدن، قادر به تحریک سیستم فیزیولوژیکی هستند.

عمده ترین تفاوت های فیزیولوژیکی، از تفاوت های ژنتیکی ناشی می شوند و بسیاری از آنان به دلیل وجود میکروارگانیسم های مختلف در بدن هستند.

مدیر این پروژه تحقیقاتی گفته است که این مطالعه نگرش جدیدی را برای مقابله با عوامل بیماری زا از قبیل ویروس ابولا و آنفلوانزا پیش روی دانشمندان قرار داده است.

ارسال دیدگاه