کد خبر : 526905

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰ زمان : ۱۴:۰۰

عاقبت کره زمین چه خواهدشد؟

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، حس کنجکاوی و دانستن از ویژگی‌های فطری انسان است و همواره در طول تاریخ، انسان از خود پرسیده است: عاقبت و انتهای زمین این ‌کره آب و خاک، ملت‌ها و فرهنگ‌های گوناگون چه خواهد شد؟ آیا گذر تاریخ زمین به همین شکل ادامه می‌یابد؟ آیا تدبیر و برنامه‌ای […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، حس کنجکاوی و دانستن از ویژگی‌های فطری انسان است و همواره در طول تاریخ، انسان از خود پرسیده است: عاقبت و انتهای زمین این ‌کره آب و خاک، ملت‌ها و فرهنگ‌های گوناگون چه خواهد شد؟ آیا گذر تاریخ زمین به همین شکل ادامه می‌یابد؟ آیا تدبیر و برنامه‌ای در گذر تاریخ و زمین حاکم است و زمین طبق همان تدبیر به پیش می‌رود؟

آنچه در کتاب‌های آسمانی آمده است تاریخ زمین و پیرو آن تاریخ بشر دارای انجام و عاقبتی است که برای مدبر عالم آن، معلوم است و از این رو فرستادگان دین الهی از آدم تا نوح و از نوح تا ابراهیم و از ابراهیم تا موسی و از موسی تا عیسی و از عیسی تا مصطفی فرستاده خالق زمین همه از این تدبیر و سمت و سوی تاریخ زمین سخن گفتند.

نبوت موسی و عیسی و مصطفی از ۱ اراده واقعی کاشف است که فراتر از انسان حاضر و ناظر بر تدبیر امور زمین است او می‌خواهد که نیل را بشکافد تا موسی و اسرائیلیان رد شود. همو می‌خواهد که عیسی به پرواز درآید تا در نزد او جای گیرد و او می‌خواهد در سرزمین شرک و کفر و جهالت، فرهنگ تولید دانش را به بار آورد و خود را به انسان‌ها از زبان وحی بشناساند. و اوست که زمان و مکان و مقاطع تاریخ را برای تحولات بزرگ انتخاب می‌کند و در مقطع موعود تحول بزرگ تاریخ بشریت به بار می‌نشیند اگرچه ستمگران و مستکبران آن را نخواهند و چنین اراده داشته باشند که ریشه‌اش را بسوزانند.

اراده انبیا و اولیای الهی منطبق با اراده خدا است. آنان هیچ چیز غیر از آنچه خدا بخواهد نمی‌خواهند. راضی به رضای خالق عالم و تسلیم به قضای داور گیتی هستند. اگرچه گسترده اراده الهی آزمون اراده انسان‌ها باشد تا در این قلمرو اختیارات معلوم شود چه کسی یا چه کسانی ظلم و شرک پیشه می‌کنند و چه کسی یا کسانی عدل و توحید می‌خواهند. اگر تدبیر عالم در قدرت اوست پس تقدیر عالم نیز از اوست و اگرچه تقدیر کند که بعد از نبوت اختلاف امت باشد تا صالح از طالح، مؤمن از کافر بازشناخته شود، چنین خواهد شد و اگر او بخواهد که ولی و حجت خود را شهید ببیند همان‌طور خواهد شد و اگر او بخواهد ولی و حجت خود را غایب نگه‌ دارد همان خواهد شد و اگر او بخواهد انقلاب یا انقلاب‌هایی را به پیروزی برساند همان خواهد شد و اگر او بخواهد بینی ستمگران را به خاک بمالد، اگرچه با دست ستمگری دیگری باشد چنین خواهد شد و بدین شکل تاریخ زمین رقم می‌خورد و به پیش می‌رود.

اما چگونه و تا چه مرحله‌ای تاریخ زمین ادامه می‌یابد؟ و روش الهی در تدبیر زندگی شخصی و اجتماعی انسان چیست؟ طبق آنچه که حضرت حق در تمام ادیان فرموده است او پایان حیات ظالمان و مستبدان را به سیه روزی و ننگ و خواری به انجام می‌رساند و انجام مؤمنان را به عزت و افتخار خاتمه می‌بخشد و روند کلان تاریخ نیز به همین صورت تحقق می‌یابد. یعنی خود مدبر هستی اراده کرده است تا بر کسانی که در طول تاریخ در زمین به استضعاف و ستم کشیده شدند، منت بگذارد و آنان را پیشوایان و فرمانروایان انسان‌ها قرار دهد و آنان را وارثان زمین نماید.

پس عاقبت زمین ارث مستضعفان و محرومان است و اینان کسانی هستند که در طول تاریخ حیات شان در زمین تقوا پیشه کردند، اما ستمگران و جابران آنان را در امت نوح و ابراهیم و موسی و عیسی و مصطفی از حقوقشان محروم داشتند؛ ولی سرانجام محجوران تاریخ وارثان زمین خواهند بود و آن زمان معنای خلافت و جانشینی انسان از خدا بر زمین تعریف می‌شود و این همان مطلبی است که خداوند به فرشتگان عرش خود فرمود: «من می‌دانم آنچه را که شما نمی‌دانید»، در پایان زمین پیروان ادیان و تمام انسان‌ها تسلیم اراده خداوند خواهند شد. زیرا او برای انجام زمین چنین اراده کرده است که زمین را میراث پارسایان قرار دهد و بعد از آن قیامت کبری را برای محاسبه و محاکمه ظلم ظالمان و عدل دادخواهان به پای می‌دارد تا مثقال ذره‌ای از عمل انسان در حیات شخصی و اجتماعی او بی‌حساب در عالم آفرینش نماند و آن روز هر کسی آنچه در دنیا به نیت و عمل خود کاشته در آخرت برداشت می‌نماید. مطمئن باشید که چنین است.

ارسال دیدگاه