کد خبر : 25023

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۳ زمان : ۷:۰۰

عابدینی و دیگران نمی‌گذارند آرامش به پرسپولیس بیاید

با خادم در خصوص آخرین شرایط باشگاه پرسپولیس، گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید. معاون وزیر ورزش در ابتدا گفت: واقعاً و به طور صمیمانه از عاشقان واقعی پرسپولیس و آنهایی که دل‌شان برای پرسپولیس می‌تپد، به خاطر شرایط فعلی این تیم عذرخواهی می‌کنیم. این صحبت من برای هواداران و عاشقان پرسپولیس است نه […]

با خادم در خصوص آخرین شرایط باشگاه پرسپولیس، گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

معاون وزیر ورزش در ابتدا گفت: واقعاً و به طور صمیمانه از عاشقان واقعی پرسپولیس و آنهایی که دل‌شان برای پرسپولیس می‌تپد، به خاطر شرایط فعلی این تیم عذرخواهی می‌کنیم. این صحبت من برای هواداران و عاشقان پرسپولیس است نه آنهایی که دنبال نفع شخصی در پرسپولیس هستند. ما نتوانستیم آرامشی که قول داده بودیم را در پرسپولیس حاکم کنیم و این یک واقعیت غیرقابل انکار است. البته باید بگویم دست‌های بسیاری وجود دارد و تلاش‌های زیادی می‌شود تا آرامش به پرسپولیس برنگردد. آنهایی که ادعای پرسپولیسی بودن دارند اما هر موضوعی که لازم باشد را بهانه می‌کنند و دست‌آویز قرار می‌دهند تا پرسپولیس به آرامش نرسد.
او افزود: البته با صراحت بگویم روی صحبت من به هیچ‌وجه با رسانه‌ها نیست بلکه حرف من به آنهایی برمی‌گردد که در صحبت‌ها و مناظره‌های رودررو نتوانستند پاسخ مناسبی برای اتفاقات چند ۱۰ سال گذشته داشته باشند. صحبت‌های من، مخاطب خود را پیدا می‌کند و حالا این افراد از هر ابزاری برای ضربه زدن به پرسپولیس استفاده می‌کنند.

خادم در پاسخ به سؤالی مبنی بر جلسه خود با وزیر ورزش در خصوص شرایط پرسپولیس اظهار داشت: تأکید وزارت ورزش این است هرچه زودتر اظهارنظر و تصمیم‌گیری قطعی و صریح در مورد استعفای سیاسی توسط هیأت مدیره انجام شود. اینکه تصمیم‌گیری در مورد این مسئله به جلسات بعدی موکول شده، درست نیست. باتوجه به اینکه هفته آینده مزایده سوم برای واگذاری استقلال و پرسپولیس انجام می‌شود باید تکلیف پرسپولیس معلوم باشد. ضمن اینکه در این ۷، ۸ روز هیچ تنش و حاشیه‌ای نباید در پرسپولیس باشد. وزارت ورزش هم به عنوان مالک باشگاه، تصمیم چکشی نمی‌گیرد اما انتظار ما این است که اعضای هیأت مدیره، اظهارنظر جدی در مورد استعفای سیاسی داشته باشند و آرامش را در تیم حاکم کنند. او افزود: در مورد سیاسی هم ۲ نکته دارای اهمیت است. اولاً اینکه چیزی که ما در جریان هستیم، جلب سیاسی متأثر از پرسپولیس و مسائل پیرامونی او بود. حالا هم باید حرمت سیاسی حفظ شود. ایشان علاقه‌مند است به پرسپولیس کمک مالی کند و باشگاه هم به این کمک نیاز دارد. به همین دلیل و براساس صحبت‌های انجام شده، قرار شد سیاسی دخالتی در روند اجرایی تیم نداشته و فقط حمایت مالی کند. به همین دلیل آنچه ما به صورت عرف و نه قانون به آن رسیدیم این است که نژادفلاح کار خود را ادامه دهد و مسائل اجرایی را پیش ببرد.

خادم در پاسخ به این سؤال که آیا سیاسی موضعی برای تغییر کادرفنی و اضافه شدن حسین عبدی به کادر داشته یا خیر، گفت: ما این ۲ مورد را از سیاسی سؤال کردیم. در مورد برانکو گفت هیچ اطلاعی نداشته و برنامه‌ای برای تغییر کادرفنی وجود ندارد. درخصوص حسین عبدی هم چنین قصدی نداشت. امیررضا خادم در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا منظور شما از کسانی که در مناظره رودررو حرفی برای اتفاقات گذشته نداشتند و حالا هم نمی‌گذارند آرامش به پرسپولیس برگردد، امیر عابدینی است یا خیر، اظهار داشت: من به صورت کلی گفتم. هم ایشان و هم تعدادی دیگر که قول می‌دهند و عمل نمی‌کنند. آنهایی که یک روز قهر می‌کنند و یک روز آشتی.

معاون وزیر ورزش ادامه داد: ما همه این کارها را برای استقلال انجام داده‌ایم اما هیچ کدام از مشکلات پرسپولیس برای استقلال پیش نیامد. ما حتی بهتر از استقلال برای پرسپولیس کار کردیم اما متأسفانه تیم بد بسته شد و اتفاقاتی پیش آمد که دست ما نبود اما حالا آدم‌هایی که دست‌شان از تیم کوتاه شده، همه چیز را می‌اندازند گردن وزارت ورزش و به طور مشخص من. آنهایی که دست‌شان کوتاه شده و آنهایی که فقط حرف می‌زنند و اهل عمل کردن نیستند.

عجیب ولی واقعی
خادم توپ را توی زمین هیأت مدیره انداخت!
با آزادی حمیدرضا سیاسی از بازداشت و بازگشت وی به پرسپولیس، این باشگاه با اختلاف نظر و حواشی فراوانی همراه شد. درگیری نژادفلاح با سیاسی در برنامه ۹۰ و مسائل به وجود آمده باعث شد تا امیررضا خادم با خبرگزاری‌ها مصاحبه کند و بگوید: حالا هیأت مدیره می‌تواند دو کار انجام دهد؛ یا پشت مدیرعاملی که انتخاب کرده بایستد یا استعفایی که داده شده را قبول کند تا تکلیف پرسپولیس مشخص شود. این در حالی است که اعضای هیأت مدیره پرسپولیس پس از جلسه اخیر اعلام کردند سیاسی استعفا داده و در این رابطه باید مجمع پرسپولیس و وزارت ورزش تصمیم بگیرد! در چنین شرایطی به نظر می‌رسد امیررضا خادم می‌خواهد توپ را در زمین هیأت مدیره بیندازد در حالی که …

خروجی جلسه برای حل مشکلات پرسپولیس!
خروجی جلسه امیر خادم با وزیر ورزش پیرامون شرایط خاص و حاد باشگاه پرسپولس این بود‌: ‌نژادفلاح و سیاسی تا اعلام نتیجه، حاشیه‌ای ایجاد نکنند. در اینجا می‌ماند یکی، دو سؤال که امیدواریم پاسخ مناسبی برای آن داشته باشند‌؛ ۱- آیا نمی‌شد بدون برگزاری جلسه و گرفتن وقت گرانبهای وزیر، همین خروجی را به صورت تلفنی یا پیامکی به سیاسی و‌ نژادفلاح اعلام می‌کردند؟
۲- یکی از خروجی‌های جلسه این بود که سیاسی کارهای اقتصادی را انجام بدهد و ‌نژادفلاح امور اجرایی را در دست بگیرد،‌‌؛ خب آیا رسیدن به چنین نتیجه‌ای نیاز به جلسه با وزیر داشت؟ این مطلب را که می‌شد باز به صورت پیامکی و بدون برگزاری جلسه به این دو عزیز اطلاع داد.
۳- آنچه به عنوان خروجی این جلسه مطرح شد، چقدر برای خود افراد حاضر در جلسه مقبول و معقول است؟ آیا این‌گونه می‌شود اعلام کرد که مشکلات پرسپولیس حل و فصل شد؟

منبع : افکارنیوز

ارسال دیدگاه