کد خبر : 5579

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ زمان : ۷:۵۹

ظریف و موگرینی: «توافق روی همه‌چیز یا هیچ چیز»

محمدجواد ظریف قبل از دیدار با موگرینی تأکید کرد: «روی هیچ موضوعی توافق نخواهد شد مگر آنکه درباره تمامی موضوعات توافق شود.» وزیر امور خارجه ایران پس از دیدار با همتای آمریکایی‌اش در لوزان سوییس، برای دیدار با وزرای خارجه اروپایی راهی بروکسل شد و در آنجا با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا […]

محمدجواد ظریف قبل از دیدار با موگرینی تأکید کرد: «روی هیچ موضوعی توافق نخواهد شد مگر آنکه درباره تمامی موضوعات توافق شود.»

وزیر امور خارجه ایران پس از دیدار با همتای آمریکایی‌اش در لوزان سوییس، برای دیدار با وزرای خارجه اروپایی راهی بروکسل شد و در آنجا با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.

دکتر ظریف بعد از دیدار با جان کری گفت: «بالاخره به نتیجه خواهیم رسید.»

وزیر خارجه ایران به دعوت فدریکا موگرینی مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به بروکسل رفت تا با وزرای امور خارجه اروپایی عضو ۱+۵ (بریتانیا، فرانسه و آلمان) دیدار کند.

این دیدارها در آستانه پایان مهلت تعیین‌شده برای رسیدن به توافق کلی هسته‌ای با ایران تا اواخر ماه مارس (اوایل فروردین) انجام می‌شود.

محمدجواد ظریف قبل از دیدار با موگرینی تأکید کرده است: «روی هیچ موضوعی توافق نخواهد شد مگر آنکه درباره تمامی موضوعات توافق شود.»

 

150316172042 zarif and mogherini 512x288 afp ظریف و موگرینی: «توافق روی همه‌چیز یا هیچ چیز»

 

به نوشته سایت رادیو فردا (RADIOFARDA) این گفته‌ها را فدریکا موگرینی، نماینده ارشد اتحادیه اروپا در امور سیاست خارجی و دفاعی، نیز بیان کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، خانم موگرینی گفته است «تا زمانی که بر سر هر جزئی به توافق نرسیم، به توافق نمی‌رسیم.»

به نوشته بی بی سی، فدریکو موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از دیدار با ظریف گفته بود: «ما وارد روزهای مهمی شده‌ایم. دو هفته حساسی که باید در آن طرف‌ها به زمینه مشترک برسند.»

به گفته خانم موگرینی برای هر دو طرف لازم است که بعد از ۱۲ سال مناقشه به این زمینه مشترک دست یابند.

فیلیپ هموند، وزیر خارجه بریتانیا هم پیش از دیدار با ظریف تاکید کرد: «بیش از هر زمان دیگر به توافق نزدیک هستیم اما هنوز راه زیادی مانده است.»

.

منبع : جام نیوز

ارسال دیدگاه