کد خبر : 333511

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۹ زمان : ۹:۲۲

طنز جدید / لطفاً دختران کمتر تحصیل بکنند!

طنز جدید / تحصیل دانش توسط عزیزان دختر، ۱ امر خیلی خوب بود و پسندیده است که این سال‌ها شاهد رشد افزایشی آن و تسخیر دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی از سوی قشر درس خوان بوده ایم. آمارهای موجود در سازمان سنجش و آموزش کشور بیانگر آن است که در سال ۹۴ حدود ۵۷ و ۳ […]

طنز جدید / تحصیل دانش توسط عزیزان دختر، ۱ امر خیلی خوب بود و پسندیده است که این سال‌ها شاهد رشد افزایشی آن و تسخیر دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی از سوی قشر درس خوان بوده ایم. آمارهای موجود در سازمان سنجش و آموزش کشور بیانگر آن است که در سال ۹۴ حدود ۵۷ و ۳ دهم درصد کل داوطلبان ورود به دانشگاه و نیز ۶۱ و ۶ دهم درصد کل پذیرفته شده و در دانشگاه‌ها از داوطلبان زن بودند که جای «حسن ظن» دارد؛ اما نمی‌توان نگران هم نبود. برخی از کارشناسان و نیز جمعی از «بیکارشناسان» اعتقاد دارند افزایش دختران تحصیل‌کرده بحران زا خواهد بود … ذیلاً از ۲ زاویه به این موضوع نگاهی فشرده(در حد افشره) بیندازیم:

مزایای افزایش دختران تحصیل‌کرده:
۱- ارتقای سطح دانش و آگاهی عمومی جامعه می‌زند بالا. در این حالت جامعه از ۶ جهت اصلی در ابعاد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، و سیاسی دچار پیشرفت می‌شود. آنقدر پیشرفت می‌کند تا از خوشحالی بترکد.
۲- دختران و زنان بیشتر با حقوق اجتماعی، قانونی و حقوق سر برج خود آشنا می‌شوند و چون تازه می‌فهمند نسبت به پسر ها چه مقدار از حیث حقوقی کم دارند، به این است که خواهان رسیدن به حقوق خود می‌شوند که مسئولان مربوطه باید در اسرع وقت، حق آنها را بگذارند کف دستشان.
۳- حضور زنان تحصیل‌کرده در عرصه‌های مدیریت میانی و کلان جامعه بیشتر می‌شود و غذاهای بیشتری ته می‌گیرد یا که می‌سوزد (اما در عین حال، به افزایش تعداد مدیریت‌های زنان می‌ارزد. مدیر زن هر چه بیشتر باشد، فضای کاری لطیف‌تر می‌شود)

مضرات افزایش دختران تحصیل‌کرده :
۱- افزایش دختران تحصیل‌کرده بیکار، جامعه را با بحران‌های جدی مواجه خواهد کرد. هنوز برای پسران کار ایجاد نکرده دختران هم اضافه می‌شوند. آن‌وقت از شدت بیکاری مجبورند با هم ازدواج کنند بلکه کار دست هم بدهند.
۲- دختران تحصیل‌کرده حاضر به ازدواج با پسران کم سوادتر از خود نخواهند بود و طبیعی است که ادامه این روند بحران‌های خانوادگی و اجتماعی زیادی را به دنبال خواهد داشت.
۳- افزایش بی‌رویه دختران تحصیل‌کرده، به نظر ۱ توطئه حساب شده و هدایت‌شده می‌آید. آنها به این ترتیب می‌خواهند تمام دانشگاه‌ها را قرق کنند و وقتی کردند، خواهان زن شدن وزیر علوم شوند. بلکه به این طریق، بالاخره ۱ زن وزیر هم وارد کابینه شود.

ارسال دیدگاه