کد خبر : 3297

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ زمان : ۸:۲۰

طلاق موجب مرگ زودرس می‌شود

به گزارش ایرنا از هلث، شماری از تحقیقات که روبه افزایش نیز می باشد طلاق را با آثار منفی سلامتی و حتی مرگ پیش از موعد ارتباط می دهند. محققان مشکلات بی خوابی ناشی از طلاق را تا حدودی عامل این موضوع می دانند. دکتر «دیوید سبارا» از دانشگاه «آریزونا» در آمریکا می گوید: بروز […]

به گزارش ایرنا از هلث، شماری از تحقیقات که روبه افزایش نیز می باشد طلاق را با آثار منفی سلامتی و حتی مرگ پیش از موعد ارتباط می دهند.

محققان مشکلات بی خوابی ناشی از طلاق را تا حدودی عامل این موضوع می دانند.

دکتر «دیوید سبارا» از دانشگاه «آریزونا» در آمریکا می گوید: بروز مشکلات خواب در چند ماه اول جدایی عادی است اما ادامه آن برای یک دوره طولانی مشکل دیگری است.

وی افزود:ادامه مشکلات خواب برای یک دوره طولانی به این معنی است که افراد بطور بالقوه افسرده شده اند و احتمالا به مشکلات سلامتی دیگری نیز مبتلا شده اند.

محققان با بررسی ۱۳۸ نفر که طلاق گرفته بودند متوجه شدند که هر چه مشکلات خواب بعد از طلاق برای مدت طولانی تری ادامه داشته باشد بیشتر احتمال دارد که این مشکلات بر روی فشار خون تاثیر داشته و منجر به ابتلا به فشار خون بالا شود.

محققان به افرادی که پس از طلاق دچار مشکلات خواب می شوند توصیه می کنند که تحت رفتار درمانی شناختی قرار گیرند و برنامه روزانه خود را طوری تنظیم کنند که موجب تقویت سلامت خواب آنها شود و یا روش های جدیدی برای استراحت در زمان خواب پیدا کنند.

ارسال دیدگاه