کد خبر : 4971

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶ زمان : ۷:۲۳

طرز تهیه پای اسفناج پنیری

 طرز تهیه پای اسفناج پنیری     مواد اولیه: فلفل به میزان لازم نمک به میزان لازم خمیر پای به میزان لازم پنیر پارمزان به میزان لازم خامه ۳ قاشق غذاخوری تخم مرغ ۲ عدد پیازچه ۵ عدد اسفناج ۱ كیلو طرز تهیه: ۱٫ ابتدا اسفناج را پاك كرده و بشویید و بعد از خشك […]

 طرز تهیه پای اسفناج پنیری

 

IMG17030061 طرز تهیه پای اسفناج پنیری

 

مواد اولیه:
فلفل به میزان لازم
نمک به میزان لازم
خمیر پای به میزان لازم
پنیر پارمزان به میزان لازم
خامه ۳ قاشق غذاخوری
تخم مرغ ۲ عدد
پیازچه ۵ عدد
اسفناج ۱ كیلو
طرز تهیه:

۱٫ ابتدا اسفناج را پاك كرده و بشویید و بعد از خشك شدن آن را خرد كرده و داخل قابلمه ای ریخته و شعله را ملایم كنید تا بخارپز شود (بهتر است از دستگاه بخارپز استفاده شود). پس از تمام شدن آب اسفناج کمی كره یا روغن به آن اضافه كرده و آن را تفت دهید و از روی حرارت بردارید.

۲٫ پیازچه ها را خرد کنید و در مقداری روغن تفت دهید تا نرم شوند سپس داخل کاسه ای بریزید و با اسفناج های پخته ، ۲ عدد تخم مرغ ، خامه ، نمک و فلفل مخلوط کنید.

۳٫ مقداری خمیر پای تهیه كرده و آن را دو قسمت کنید ، داخل قالب کاغذ روغنی بیندازید سپس ۱ قسمت از خمیر را با وردنه نازک پهن کنید و ته قالب قرار دهید.

۴٫ مخلوط اسفناجی را که آماده کرده اید داخل قالب و روی خمیر بریزید سپس مقداری پنیر پارمزان روی اسفناج ها بریزید و با چنگال کمی مخلوط کنید.

۵٫ قسمت دوم خمیر را پهن کنید و روی آن از مواد دلخواه مثل كنجد،سیاه دانه یا زرده تخم مرغ استفاده كنید و بعد مقداری پنیر روی خمیر بریزید.

۶٫ ظرف پای را داخل فری که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کرده اید به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه قرار دهید تا روی خمیر طلایی شود.
نكات:

۱) این پای بیشتر ریشه تركیه ای دارد.

۲) بهتر است این پای را به همراه ماست خامه ای سرو كنید.

۳) در صورت تمایل به جای پنیر پارمزان از پنیر پیتزا استفاده كنید.

۴) میتوانید مقدار تخم مرغ را به نسبت دلخواه افزایش دهید.

ارسال دیدگاه