کد خبر : 2245

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹ زمان : ۷:۰۰

طرز تهیه سوفله سبزیجات تازه

مواد لازم برای تهیه سوفله سبزیجات   ۴۵ گرم کره نیم قاشق غذاخوری آرد معمولی یک پیمانه شیر ۳ عدد تخم مرغ، زرده و سفیده جداشده ۱ قاشق غذاخوری جعفری خردشده نیم پیمانه ریحان خردشده ۱ قاشق غذاخوری پیاز کوهی خردشده   مواد لازم برای سس فلفل شیرین   ۴۰۰ گرم فلفل قرمز شیرین پخته […]

مواد لازم برای تهیه سوفله سبزیجات

 

۴۵ گرم کره

نیم قاشق غذاخوری آرد معمولی

یک پیمانه شیر

۳ عدد تخم مرغ، زرده و سفیده جداشده

۱ قاشق غذاخوری جعفری خردشده

نیم پیمانه ریحان خردشده

۱ قاشق غذاخوری پیاز کوهی خردشده

 

مواد لازم برای سس فلفل شیرین

 

۴۰۰ گرم فلفل قرمز شیرین پخته شده

یک چهارم پیمانه خامه

۱ قاشق غذاخوری شکر

 

طرز تهیه

 

کره را در قابلمه کوچکی آب کرده، آرد را به تدریج به آن اصافه می‌کنیم. حدود یک دقیقه هم زده و می‌گذاریم پخته شود. سپس قابلمه را از روی حرارت برداشته، شیر را اضافه می‌کنیم و مایه را هم می‌زنیم تا نرم و لطیف بشود. قابلمه را دوباره روی حرارت قرار داده، درحالیکه آن را هم می‌زنیم، می‌گذاریم مخلوط جوشیده و غلیظ شود.

مایه به دست آمده را در کاسه بزرگی ریخته، با کیسه نایلون روی آن را می‌پوشانیم تا حرارتش باقی بماند. سپس زرده‌های تخم مرغ، جعفری، ریحان و پیاز کوهی خردشده را به آن اضافه کرده، هم می‌زنیم تا به خوبی با هم مخلوط بشوند.

سفیده های تخم مرغ را در کاسه ای جداگانه ریخته و هم می‌زنیم تا نرم و لطیف بشوند. سپس آن را به مخلوط سبزیجات اضافه می‌کنیم. ظرفهای مخصوص سوفله را با ظرفیت یک دوم که به روغن آغشته کرده‌ایم، روی سینی فر چیده و مایه به دست آمده را در آنها ریخته، به مدت ۱۵ دقیقه در حرارت متوسط فر می‌پزیم.

 

طرز تهیه سس فلفل شیرین

فلفل‌های پخته شده را آنقدر هم می‌زنیم تا صاف و نرم شوند. خامه و شکر را به آن اضافه می‌کنیم و در ماهیتابه ای ریخته، حرارت می‌دهیم تا بجوشد. سپس حرارت را کم کرده، می‌گذاریم به مدت دو دقیقه به آرامی جوشیده کمی غلیظ بشود. قبل از مصرف، آن را از صافی گذرانده یا دوباره حرارت می‌دهیم.

 

imagesب طرز تهیه سوفله سبزیجات تازه

 

ترجمه : کارولین سحاکیان

ارسال دیدگاه