کد خبر : 527891

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸ زمان : ۶:۰۰

ضرغامی : متوسل شدن ظریف به امیر کویت تأسف‌بار بود

. سید عزت‌ الله ضرغامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در دومین روز برگزاری کنگره ملی ۲۴۰۰ شهید استان چهارمحال و بختیاری، فتنه را بدترین وضعیت ممکن برای ترکیب حق و باطل دانست و اظهار داشت: بهترین راه خروج از فتنه تمسک به رهبری عالم و فرزانه است. وی در پاسخ به این امر که […]

ضرغامی ضرغامی : متوسل شدن ظریف به امیر کویت تأسف‌بار بود.

سید عزت‌ الله ضرغامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در دومین روز برگزاری کنگره ملی ۲۴۰۰ شهید استان چهارمحال و بختیاری، فتنه را بدترین وضعیت ممکن برای ترکیب حق و باطل دانست و اظهار داشت: بهترین راه خروج از فتنه تمسک به رهبری عالم و فرزانه است.
وی در پاسخ به این امر که آیا ما با تمام کسانی که مذاکره می‌ کنیم، دوست هستیم، افزود: ایران اسلامی حتی با دشمنان خود هم مذاکره می ‌کند و در این زمینه پیرو تبلیغات عظیم کشورهای بیگانه در راستای ایران هراسی در دنیا، رهبر معظم انقلاب اجازه دادند با گروه ۱+۵ که یکی از آن ‌ها هم آمریکا است به طور محدود مذاکره شود.
ضرغامی ادامه داد: هنوز هیچ چیز نشده این گروه می‌ خواهد با ایران در مورد همه مسائل از جمله سوریه، یمن و همچنین مسائل نظامی مذاکره کند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، آمریکا و هم‌پیمانانش را علت اصلی ناامنی در منطقه دانست و گفت: گروهک ‌های تروریستی فعال در منطقه مانند یک حکومت مجزا شبکه‌ های ماهواره‌ای، فروش نفت و حساب‌های بانکی را در اختیار دارند که این امکانات قطعا از سوی متحدان آن‌ ها برایشان فراهم می ‌شود.
این مقام مسؤول در ادامه افزود: کشورهای آمریکایی و اروپایی با پول و امکانات زیاد تروریست‌ها از جمله داعش را به منطقه فرستاده ‌اند و در بین آن ‌ها یک سری آدم‌ های روانی از کشور خودشان را نیز قرار داده اند تا هم خودشان از دستشان راحت شوند و هم جنایت‌ های بیشماری از جمله سربریدن مسلمانان در منطقه را مرتکب شوند.
وی با بیان این که آمریکایی ‌ها وقتی می‌ گویند ما با ایران مذاکره می ‌کنیم، می‌ خواهند در بین مسلمانان توهم ایجاد کنند، ابراز داشت: آن ‌ها به دنبال تبلیغات هستند تا به دنیا بگویند ایران و آمریکا با هم مذاکره می‌ کنند در حالی که قصدشان فریب دنیا است.
ضرغامی ادامه داد: ما در حال جنگ با شیطان بزرگ هستیم و نباید اجازه نفوذ آن ‌ها به کشور را بدهیم همان‌طور که رهبر فرزانه انقلاب با شجاعت و درایت این مسائل را گوشزد می‌ کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به فاجعه منا گفت: در این حادثه ما قدرت رهبر معظم انقلاب در گوشزد کردن برخی مسائل به عربستان را مشاهده کردیم در حالی که مسؤولان عالی رتبه ما اهمیت نمی‌ دادند و جواب عربستانی ‌ها داده نمی شد تا جایی که وزیر امور خارجه ما برای دیدار با وزیر امور خارجه عربستان به امیر کویت متوسل شد و این حرکت همه را متأسف کرد.
وی ادامه داد: این در حالی است که رهبری عزیز در یک کلام کوتاه که ما برخورد سختی می‌کنیم سبب شد همه بترسند و انواع همکاری لازم با ایران را در دستور کار خود قرار دهند که این امر حاصل یک تشر کوچک رهبر معظم انقلاب بود و این از سربلندی و عزت ایران اسلامی در منطقه نشأت می گیرد.

منبع : افکارخبر
ارسال دیدگاه