کد خبر : 5086

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰ زمان : ۷:۰۰

صاحب بالگرد ساقط شده در تهران پیدا شد

دو روز پس از سقوط یک فروند بالگرد در ارتفاعات دربند تهران و انتشار اخبار ضد و نقیض درباره تعلق آن به سازمان های مختلف، نهایتاً رئیس سازمان مدیریت بحران کشور صاحب بالگرد را مشخص کرد. به گزارش فارس، اسماعیل نجار درباره سقوط یک بالگرد در تاریخ ۷ اسفند ۱۳۹۳ در منطقه پس قلعه دربند […]

دو روز پس از سقوط یک فروند بالگرد در ارتفاعات دربند تهران و انتشار اخبار ضد و نقیض درباره تعلق آن به سازمان های مختلف، نهایتاً رئیس سازمان مدیریت بحران کشور صاحب بالگرد را مشخص کرد.

به گزارش فارس، اسماعیل نجار درباره سقوط یک بالگرد در تاریخ ۷ اسفند ۱۳۹۳ در منطقه پس قلعه دربند که منجر به کشته شدن سه نفر شد، اظهار داشت: مالکیت این بالگرد برای مدیریت بحران کشور بوده است اما مدتی قبل، در تدارکاتی، این بالگرد به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران واگذار شد و نهایتاً نیز دراختیار هلال احمر قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این خصوص، نامه‌ای نیز نوشته شده است که بالگرد به صورت امانت به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران واگذار شود چرا که هم ناوگان هلال احمر افزایش پیدا می‌کرد و هم از این بالگرد نیز نگهداری و مراقبت می‌شد.

جمعیت هلال‌احمر تاکنون نپذیرفته که در روز حادثه این بالگرد تحت ماموریت عملیاتی این نهاد امدادی بوده است.

*هلال احمر: مال ما نیست متعلق به مدیریت بحران است
مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر دیروز با تأکید براینکه بالگرد ساقط شده در ارتفاعات تهران متعلق به هلال‌احمر نبوده است، گفت: جمعیت هلال‌احمر فاقد بالگردهای کلاس ۲۱۴ است.

وحید رحمتی با بیان اینکه هلال‌احمر هیچ نوع بالگردی در هیچ نقطه کشور از این کلاس پروازی ندارد، افزود: گزارش‌های تصویری از لاشه این بالگرد نشان می‌دهد که این بالگرد به رنگ زرد بوده است. در حالی که بالگردهای هلال‌احمر به رنگ سفید و قرمز هستند.

رحمتی افزود: بالگرد ساقط شده دارای سه سرنشین بوده که همگی توسط نیروهای امداد و نجات رهاسازی شده‌اند.

به گفته وی بالگرد ساقط شده متعلق به مدیریت بحران کشور بوده است.

.

منبع : فارس

ارسال دیدگاه