کد خبر : 524826

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸ زمان : ۱۲:۰۰

شیوه استخدام کارگزاران از نگاه حضرت علی (ع)

شماری از کارگزاران، علی‌رغم تجربه‌های شکست خورده، باز بر مسند مدیریت‌ها می‌نشینند تا بار دیگر بدون توجه به مردم، شانس مدیریت خود را آزمایش کنند. به ویژه آن دسته افرادی که مدیریت‌های شکست‌خورده داشتند و در هر پستی به بهانه اینکه دیگران نگذاشتند ما کار کنیم، سرانجام کارشان به استعفا و ناتوانی ختم می شد، […]

شماری از کارگزاران، علی‌رغم تجربه‌های شکست خورده، باز بر مسند مدیریت‌ها می‌نشینند تا بار دیگر بدون توجه به مردم، شانس مدیریت خود را آزمایش کنند. به ویژه آن دسته افرادی که مدیریت‌های شکست‌خورده داشتند و در هر پستی به بهانه اینکه دیگران نگذاشتند ما کار کنیم، سرانجام کارشان به استعفا و ناتوانی ختم می شد، و این ادعای تکراری، ترجیع بند گفته و ناگفته آنان است.

حضرت علی علیه‌السلام درباره کارگزاران به مالک اشتر فرمود: «در کار کارگزارانت بنگر و پس از آزمایش، آنان را به کار بر گمار و به سبب دوستی با آنها و بی‌مشورت با دیگران به کارشان مگمار. زیرا به رأی خود کار کردن و از دیگران مشورت نخواستن، گونه‌ای از ستم و خیانت است. کارگزاران شایسته را در میان گروهی بجوی که اهل تجربه و حیا و از خانواده‌های صالح هستند؛ آنان که در اسلام سابقه‌ای دیرینه دارد. اینان به اخلاق شایسته ترند، آبرویشان محفوظ تر است، از طمع کاری بیشتر روی گردانند و در عواقب کارها بیشتر می‌نگرند.»

نهج‌البلاغه ، نامه‌ی ۵۳

ارسال دیدگاه