کد خبر : 530095

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۸ زمان : ۴:۰۰

شهید گلینی: سعی کنید کارهایتان را …

شهید علی اکبر گلینی در سال ۱۳۳۹ در روستای امامزاده ذوالفقار از توابع گرمسار متولد شد؛ وی دوران ابتدایی را در روستای محل تولد گذراند و دوران راهنمایی و دبیرستان را در شهرک چهارصد دستگاه طی کرد. شهید گلینی دوران تحصیل خود را با مشقات زیاد گذرانده بود چرا که مسافت خانه تا مدرسه بسیار […]

شهید علی اکبر گلینی در سال ۱۳۳۹ در روستای امامزاده ذوالفقار از توابع گرمسار متولد شد؛ وی دوران ابتدایی را در روستای محل تولد گذراند و دوران راهنمایی و دبیرستان را در شهرک چهارصد دستگاه طی کرد.

شهید گلینی دوران تحصیل خود را با مشقات زیاد گذرانده بود چرا که مسافت خانه تا مدرسه بسیار طولانی بود.

وی پس از اخذ مدرک دیپلم، شغل معلمی را برای خود برگزید و در همان زمان به جبهه‌های حق علیه باطل شتافت و در ۲۴ اسفند ماه ۱۳۶۳ در عملیات خیبر به شهادت رسید.

صغری گلینی مادر شهید گلینی می‌گوید: علی‌اکبر از سن کودکی و نوجوانی به مسائل دینی و مذهبی علاقه‌مند بود و در جلسات مذهبی شرکت می‌کرد؛ نماز و روزه‌اش ترک نمی‌شد و هنگامی که کوچکتر بود، از من می‌خواست برایش قرآن بخوانم و برای نماز صبح بیدارش کنم.

وصیت‌نامه شهید

سلام و درود بر پیشتازان راه حق و امام خمینی(ره)؛ مادرم و ای مادران خانواده شهدا! و ای امت حزب الله! می‌دانم وقتی این وصیت‌نامه را می‌خوانید من دیگر در میان شما نیستم. اما ای مادرم! این آیه از قرآن کریم را برایت خاطرنشان می‌کنم که برای من بی‌تابی نکنی. من دیگر در این دنیا نیستم. اما ای مادرم! این آیه از قرآن که می‌فرماید «و البته شما را به سختی‌هایی چون ترس و گرسنگی و نقص اموال و نفوس و آفات زراعت می‌آزماییم و بشارت و مژده می‌دهیم. بعد از این مصیبت‌ها همه از خداییم و به سوی خدا بر می‌گردیم» را برایت یادآوری می‌کنم.

سعی کنید کارهایتان را از روی خلوص نیت و فقط برای رضای خدا انجام دهید.

 

ارسال دیدگاه