کد خبر : 3737

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ زمان : ۸:۱۶

شهید محمدحسین پارسائیان را بیشتر بشناسیم

تاریخ تولد : ۲۲/۱۰/۱۳۲۹ محل تولد : تهران تاریخ شهادت : ۲۰/۹/۱۳۶۰ محل شهادت : گیلانغرب   شهید محمدحسین پارساییان به سال ۱۳۲۹ در خانواده ای مذهبی در تهران چشم به جهان گشود. دوران کودکی را با رشد شخصیت حقیقی طی کرد و تحصیلات خویش را تا سال ششم ابتدایی نظام قدیم ادامه داد. او […]

تاریخ تولد : ۲۲/۱۰/۱۳۲۹

محل تولد : تهران

تاریخ شهادت : ۲۰/۹/۱۳۶۰

محل شهادت : گیلانغرب

 

شهید محمدحسین پارساییان به سال ۱۳۲۹ در خانواده ای مذهبی در تهران چشم به جهان گشود. دوران کودکی را با رشد شخصیت حقیقی طی کرد و تحصیلات خویش را تا سال ششم ابتدایی نظام قدیم ادامه داد. او از ابتدای زندگی فردی مذهبی و معتقد بود و در انجام تکالیف الهی سعی فراوانی به خرج می‌داد. از همان اوایل انقلاب در تظاهرات و راهپیمایی‌ها شرکت فعال داشت و با آغاز جنگ تحمیلی به عضویت بسیج در آمد و چندین عملیات شرکت کرد و سرانجام در منطقه عملیاتی گیلانغرب در تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۶۰ در حالی که فرماندهی عملیات را نیز عهده دار بود، بر اثر انفجار مین و اصابت ترکش به فیض عظمای شهادت نائل گردید و به آرزوی دیرینه اش دست یافت. در فرازی از وصیت نامه این شهدی بزرگوار آمده است:

مبادا امام را تنها بگذارید و به دنبال کار دنیا و مال دنیا بروید. امروز مسأله اسلام در پیش است. اگر امروز ما سستی بکنیم و خدای ناکرده اسلام از دست ما برود، فردا در پیشگاه خدا مسئول هستیم.

ارسال دیدگاه