کد خبر : 391675

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹ زمان : ۸:۱۳

شهید رسول خانزاده که بود؟

تاریخ تولد : ۱۳۴۷؛ محل تولد: تهران؛ تاریخ شهادت: نوزدهم مهر ۱۳۶۷؛ محل شهادت: سقز؛ این بار نیز سخن از شهیدی دیگر است. شهیدی عاشق، بسیجی پاکباخته و فرزند رشید انقلاب اسلامی که از زندگیش و از آرزوهایش و از همه چیزش به خاطر اسلام عزیز و میهن اسلامی خالصانه گذشت و در دوران نوجوانی […]

تاریخ تولد : ۱۳۴۷؛ محل تولد: تهران؛ تاریخ شهادت: نوزدهم مهر ۱۳۶۷؛ محل شهادت: سقز؛

این بار نیز سخن از شهیدی دیگر است. شهیدی عاشق، بسیجی پاکباخته و فرزند رشید انقلاب اسلامی که از زندگیش و از آرزوهایش و از همه چیزش به خاطر اسلام عزیز و میهن اسلامی خالصانه گذشت و در دوران نوجوانی یعنی ۱۶ سالگی خون پاک و مطهرش را بی‌دریغ به پای درخت اسلام ریخت.

رسول در کلاس سوم راهنمایی بود که جهت اعزام به جبهه های نور پادگان آموزشی امام حسین (ع) رفته و پس از طی آموزشهای سخت و طاقت‌فرسا به کردستان ( سقز ) مقر دره شیخان اعزام می‌شود.

او در آنجا با جدیت تمام به خودسازی مشغول شد، به طوری که دوستان و همرزمانش تعریف می‌کنند نماز شبش ترک نمی‌شد و همواره سعی می‌کرد کارهایش را خالصانه و فقط برای خدا انجام دهد.

یک روز هنگامی که به همراه تعدادی دیگر از رزمندگان در یک وانت به طرف شهر سقز می‌رفتند مورد حمله ضدانقلابیون که در کوچه ها به کمین نشسته بودند قرار گرفتند و کار به درگیری کشید.

رسول با سلاح ژ۳ با دشمن در کمین جنگید و سرانجام او هم مثل دیگر همرزانش در آن روز زنجیرهای وابستگی به دنیا را از هم گسست و به خیل بهشتیان پیوست.

ارسال دیدگاه