کد خبر : 3450

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰ زمان : ۹:۲۵

شهادت ۷ نفر در حمله انتحاری به مراسم جشن ولادت پیامبر(ص)

به گزارش شهدای ایران؛ روز جمعه حمله یک عامل انتحاری به مسجد شیعیان در شهر «راولپندی» پاکستان به شهادت دستکم ۷ و مجروحیت ۱۵ نفر دیگر منجر شد. بنا بر اعلام پلیس، احتمال افزایش آمار تلفات این حادثه وجود دارد. به نوشته خبرگزاری فرانسه، این انفجار قدرتمند، زمانی رخ داد که اقلیت شیعی شهر برای […]

به گزارش شهدای ایران؛ روز جمعه حمله یک عامل انتحاری به مسجد شیعیان در شهر «راولپندی» پاکستان به شهادت دستکم ۷ و مجروحیت ۱۵ نفر دیگر منجر شد. بنا بر اعلام پلیس، احتمال افزایش آمار تلفات این حادثه وجود دارد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، این انفجار قدرتمند، زمانی رخ داد که اقلیت شیعی شهر برای گرامیداشت ولادت پیامبر اسلام (ص) در این مسجد گرد هم آمده بودند. خبرگزاری فرانسه با بیان اینکه تعداد زیادی کشته و مجروح از مسجد به مراکز درمانی منتقل شده‌اند، به نقل از «ساجد ظفر دال» مقام ارشد دولتی پاکستان، نوشته است: «می‌توانم مرگ هفت نفر و مجروحیت ۱۵ تن دیگر را تائید کنم. این رقم ممکن است افزایش یابد.»

به گفته آقای دال، در زمان وقوع انفجار، بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر در مسجد حضور داشته‌اند. یک مقام پاکستانی دیگر هم به خبرگزاری فرانسه گفته است که در میان کشته‌شدگان، نیروهای پلیس هم به چشم می‌خورند.

پلیس می‌گوید هنوز علت دقیق انفجار روشن نشده، اما به احتمال فراوان، یک عامل انتحاری بمبی را در مسجد منفجر کرده است. «شمیم سیدی» مسئول مسجد می‌گوید عامل انتحاری را دیده است. وی در این رابطه می‌گوید: «بیرون مسجد تمهیدات امنیتی در نظر گرفته شده بود. یک بمبگذار انتحاری سعی کرد وارد مسجد شود، اما وقتی با نیروهای ما و پلیس مواجه شد، خود را منفجر کرد.»

به نوشته خبرگزاری فرانسه، به دلیل کم عرض بودن کوچه‌ها و ناتوانی خودروهای امدادی از ورود به منطقه، مجروحین این حادثه با گاری و چرخ به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته، اما پیش از این القاعده و طالبان به دفعات مراکز حضور شیعیان را هدف حملات تروریستی خود قرار داده‌اند. سطح آماده‌باش نیروهای امنیتی پاکستان از ماه گذشته میلادی در پی حمله طالبان به مدرسه‌ای در «پیشاور» که به مرگ ۱۵۰ نفر از جمله ۱۳۴ کودک منجر شد، افزایش یافته است.

ارسال دیدگاه