کد خبر : 529735

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶ زمان : ۱۰:۰۰

شطرنج باز نوجوان مشهدی جهان را مات کرد

مصدق پور که از شروع رقابت‌های قهرمانی جهان در یونان بدون چون و چرا حریفان جهانی خودش را مات هنرنمایی خودش کرده بود با قدرت و بدون حتی یک شکست، پای در دیدار پایانی رقابت‌های شطرنج قهرمانی زیر ۱۸ سال جهان گذاشت و در این دیدار حساس به مصاف ماتیاس مارک از جمهوری چک رفت […]

IMG22240414 شطرنج باز نوجوان مشهدی جهان را مات کرد

مصدق پور که از شروع رقابت‌های قهرمانی جهان در یونان بدون چون و چرا حریفان جهانی خودش را مات هنرنمایی خودش کرده بود با قدرت و بدون حتی یک شکست، پای در دیدار پایانی رقابت‌های شطرنج قهرمانی زیر ۱۸ سال جهان گذاشت و در این دیدار حساس به مصاف ماتیاس مارک از جمهوری چک رفت که حاصل این رویارویی  نتیجه  تساوی بود. همین مساوی هم کافی بود تا شطرنج باز نوجوان مشهدی با ۵/۹ عنوان قهرمانی را از آن خود کند. مصدق پور در این رقابت‌ها هشت پیروزی و سه تساوی به دست آورد و توانست اولین شطرنج باز ایرانی باشد که عنوان قهرمانی نوجوانان جهان را به نام خود ثبت می‌کند.

مسعود مصدق پور با وجود سن وسال کمی که دارد تا اینجا توانسته خیلی از پله‌های ترقی را در عرصه‌های بین‌المللی و جهانی پشت سر بگذارد.او چندی پیش توانسته بود در رقابت‌های آسیایی عنوان قهرمانی قاره کهن را به دست آورد. مسعود مصدق پور ملی پوش نوجوان شطرنج کشورمان با قهرمانی در یونان ریتینگ خود را افزایش داد و درجه استاد بزرگی گرفت تا اولین خراسانی شطرنج باز باشد که توانسته به این نرم برسد. ما در رقابت‌های رده سنی زیر ۱۴ سال جهان در یونان آرین غلامی موفق شد مدال برنز جهان را از آن خود کند.

ارسال دیدگاه