کد خبر : 5686

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۳ زمان : ۸:۲۸

شاه سعودی : خواهان همکاری با عراق هستیم

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از السومریه نیوز، دفتر حیدر العبادی نخست وزیر عراق در بیانیه ای اعلام کرد: ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود در تماس تلفنی نخست وزیر عراق با وی، تمایل عربستان برای گشودن افق های همکاری با عراق را ابراز داشت و بر اهتمام کشورش به امنیت عراق […]

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از السومریه نیوز، دفتر حیدر العبادی نخست وزیر عراق در بیانیه ای اعلام کرد: ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود در تماس تلفنی نخست وزیر عراق با وی، تمایل عربستان برای گشودن افق های همکاری با عراق را ابراز داشت و بر اهتمام کشورش به امنیت عراق و حاکمیت آن تاکید کرد.

این بیانیه افزود: شاه سعودی از حیدر العبادی برای سفر به عربستان دعوت کرد.

حیدر العبادی در تماس تلفنی با شاه سعودی درباره روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر کرد.

نخست وزیر عراق در این تماس تلفنی تاکید کرد: همه عراقی ها در پیروزهای بدست آمده علیه گروه تروریستی داعش مشارکت کرده اند.

نخست وزیر عراق افزود: جنگ علیه گروه تروریستی داعش و پیروزیهای بدست آمده علیه این گروه با مشارکت همه اقشار ملت عراق و داوطلبان مناطق عراق بوده است. راهبردی برای تحویل این مناطق به نیروهای پلیس محلی وجود دارد.

براساس این بیانیه، دوطرف در این تماس تلفنی راههای تقویت روابط دو جانبه دو کشور برادر و جنگ علیه گروه تروریستی داعش را بررسی کردند.

حیدر العبادی همچنین تماس های تلفنی جداگانه ای با عبدالله دوم شاه اردن و احمد داود اغلو نخست وزیر ترکه و عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور عراق گرفت.

ارسال دیدگاه