کد خبر : 1931

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۶ زمان : ۶:۵۹

شارژ باتری تلفن همراه در ۳۰ ثانیه

یکی از آخرین موضوعاتی که کمپانی‌های تولید کننده تلفن‌های همراه بر روی آن متمرکز شده اند، بهبود عملکرد باتری اسمارت فون‌ها و مهم‌تر از آن، مدت زمان شارژ باتری تلفن همراه است! البته هم اکنون در بازار فناوری‌هایی وجود دارد که شارژ محصولات را سریع‌تر انجام می‌دهد، مثلا فناوری Quick Charge 2.0 شرکت کوالکام که […]

Smartphone battery 30 seconds charge 300x199 شارژ باتری تلفن همراه در ۳۰ ثانیه

یکی از آخرین موضوعاتی که کمپانی‌های تولید کننده تلفن‌های همراه بر روی آن متمرکز شده اند، بهبود عملکرد باتری اسمارت فون‌ها و مهم‌تر از آن، مدت زمان شارژ باتری تلفن همراه است!

البته هم اکنون در بازار فناوری‌هایی وجود دارد که شارژ محصولات را سریع‌تر انجام می‌دهد، مثلا فناوری Quick Charge 2.0 شرکت کوالکام که در برخی محصولات سامسونگ و موتورولا استفاده شده است؛ اما این تکنولوژی نیز نمی‌تواند به شارژ این اسمارت فون‌ها در زیر یک ساعت به ما کمک کند. به همین دلیل کمپانی‌ها و محققین در حال کار بر روی این تکنولوژی جهت بهبود این شرایط هستند.

 

ماه گذشته، محققین دانشگاه فناوری نانیانگ چین توانستند اسمارت فونی را تولید کنند که می‌تواند در عرض ۲ دقیقه تا ۷۰ درصد شارژ شود. هم اکنون شنیده می‌شود که یک کمپانی ناشناس راهی پیدا کرده است که می‌تواند از طریق آن باتری یک اسمارت فون را تنها در عرض ۳۰ ثانیه به طور کامل شارژ کند.

 

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، این کمپانی در حال کار بر روی این باتری است، اما مشکل اینجاست که باتری‌های تولید شده فعلی، بزرگ بوده و به هیچ وجه نمی‌توانند درون یک اسمارت فون باریک و کوچک جا بگیرند. به همین دلیل این کمپانی در حال طراحی و تولید باتری‌هایی با ضخامت کم است که بتواند آن را به راحتی درون یک اسمارت فون باریک قرار دهد و در کنار آن تمام قابلیت‌ها نیز حفظ شود. به گفته این شرکت، این برنامه تا سال ۲۰۱۶ نهایی می‌شود.

 

در تولید این باتری، از فناوری نانو تکنولوژی استفاده شده است. این باتری از Nanodots استفاده می‌کند که از طریق آن مولکول‌هایی خاصی در این باتری قرار می‌گیرند که می‌توانند به سرعت انرژی را دریافت و پر شدن آن را تسریع کنند.

 

اما جالب است بدانید استفاده از فناوری StoreDot به یک شرکت آسیایی تولید کننده گوشی‌های هوشمند باز می‌گردد و صاحب آن، میلیاردر معروف روسی، یعنی رومن آبراموویچ است (کسی که همگان آن را به عنوان مالک اصلی باشگاه چلسی می‌شناسند).

 

پس اگر کمی صبر کنیم می‌توانیم تنها در عرض ۳۰ ثانیه باتری غول پیکر پرچم‌دار خود را شارژ کنیم! عالی است نه؟!

ارسال دیدگاه