کد خبر : 527283

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۷ زمان : ۶:۰۰

سی‌ان‌ان و نیویورک‌تایمز؛ توافق جدید علیه داعش/ آمریکا شگفت‌زده شد

ارتش عراق اعلام کرد که به توافقی دست یافته تا با ایران، روسیه و سوریه در جنگ علیه تروریست های داعش، همکاری اطلاعاتی انجام دهد. پایگاه اطلاع رسانی شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان (CNN) نوشت: ارتش عراق روز یکشنبه و با صدور بیانیه ای خبر توافق جدید با روسیه، ایران و سوریه را اعلام کرد. در این […]

JamNewsImage06560264 سی‌ان‌ان و نیویورک‌تایمز؛ توافق جدید علیه داعش/ آمریکا شگفت‌زده شد

ارتش عراق اعلام کرد که به توافقی دست یافته تا با ایران، روسیه و سوریه در جنگ علیه تروریست های داعش، همکاری اطلاعاتی انجام دهد.

پایگاه اطلاع رسانی شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان (CNN) نوشت: ارتش عراق روز یکشنبه و با صدور بیانیه ای خبر توافق جدید با روسیه، ایران و سوریه را اعلام کرد. در این بیانیه به “نگرانی های روبه افزایش روسیه درباره هزاران تروریست روسی که با پیوستن به داعش مرتکب جنایت می شوند” اشاره شده است.

سی‌ان‌ان افزود: این خبر در شرایطی منتشر شده که آمریکا نگران افزایش حضور نظامی اخیر روسیه در سوریه است. اعلام توافق اطلاعاتی چهارجانبه عراق، روسیه، ایران و سوریه، سوءظن های آمریکا درباره نوعی از همکاری بین بغداد و مسکو را تایید می کند.

این شبکه آمریکایی با اشاره به عدم موفقیت ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده علیه داعش می افزاید: ائتلاف تحت رهبری آمریکا از سال گذشته [میلادی] بمباران مواضع داعش در عراق و سوریه را آغاز کرد اما اکنون روسیه درحال بالا بردن حضور خود در منطقه است.

روزنامه نیویورک تایمز (NYTimes) هم در گزارشی زیر عنوان “روسیه با قرداد جدید درباره جنگ با داعش، آمریکا را شگفت‌زده کرد” به انعکاس این خبر می پردازد.

نیویورک تایمز نوشت: روسیه برای دومین بار در ماه جاری [میلادی] در جهت گسترش نفوذ سیاسی و نظامی خود در جنگ سوریه و کنار زدن تقلاهای آمریکا گام برداشت؛ این بار با دستیابی به توافق اطلاعاتی با عراق، سوریه و ایران علیه داعش که روز یکشنبه اعلام رسمی شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: روسیه پیشتر جهت تقویت دولت بشار اسد، تسلحیات نظامی و تانک های خود را به یک پایگاه در نزدیکی لاذقیه سوریه اعزام کرده بود. مسکو در توافق همکاری اطلاعاتی نیز مانند جریان اعزام تسلیحات نظامی، آمریکا را نادیده گرفته است.

ارسال دیدگاه