کد خبر : 531719

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۲ زمان : ۴:۰۰

سیستم‌های نوین تولید برق از امواج دریا

در حالی که سران کشورهای جهان در پاریس به منظور کاهش آلودگی های کره زمین و حفظ محیط زیست دور هم جمع شده اند و معتقدند که  بایستی به منظور کاهش آلودگی با همدیگر همکاری کنند، مسئولان حکومتی جبل الطارق طرح خود را در مورد انرژی های تجدیدپذیر شروع کرده اند. این کشور در یک […]

در حالی که سران کشورهای جهان در پاریس به منظور کاهش آلودگی های کره زمین و حفظ محیط زیست دور هم جمع شده اند و معتقدند که  بایستی به منظور کاهش آلودگی با همدیگر همکاری کنند، مسئولان حکومتی جبل الطارق طرح خود را در مورد انرژی های تجدیدپذیر شروع کرده اند.
این کشور در یک قرار داد با مرکز انرژی های محیط زیست، یک نیروگاه ۵ مگاواتی راه اندازی کرده است که می تواند با استفاده از آب های دریای مدیترانه، برق تولید نماید.
3876934 496 سیستم‌های نوین تولید برق از امواج دریا
یکی از این محققان می گوید ما از چند سال پیش در صدد بودیم تا شناوری بسازیم و آن را به نحوی طراحی کنیم که بتواند با استفاده از بالا و پایین رفتن امواج آب دریاها انرژی قابل استفاده ای را تولید نماید.
این سیستم تولید برق به کمک قدرت بال ها و یا همان باد کلاپر، توانسته است در آزمایش های خود در طوفان های دریای سیاه موفق عمل کند و بتواند با چین در زمینه بستن یک تواقفنامه تجاری در این زمینه همکاری نماید.
3876933 173 سیستم‌های نوین تولید برق از امواج دریا
گفته می شود ساخت و ساز این ایستگاه تولید برق ۱۰۰ کیلوواتی برای تولید برق زیست محیطی در استان شی جیانگ چین در حال تکمیل می باشد.
همچنین فاز دوم نیروگاه ۵ مگاواتی جبل الطارق نیز در حال تکمیل می باشد که با تکمیل این پروژه می توان ۱۵ درصد برق منطقه را تامین کرد و همچنین تمهیداتی درباره انرژی های تجدید پذیر اندیشیده شده تا بتواند برق صادراتی خود را به اروپا نیز برساند.
گفته می شود اگر کار به همین روالی که پیش می رود حرکت کند، می توان ظرفیت تولید آن را به ۵۰ گاوات نیز رساند.
همچنین در طرح های گسترشی این سیستم تولید برق، ساخت یک نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی نیز در کشور کنیا در نظر گرفته شده است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه