کد خبر : 531043

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰ زمان : ۱۴:۰۰

«سپاه قدس» مانع سقوط عراق شد

سردار سرتیپ محمد حسین سپهر معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، در همایش سراسری فرماندهان بسیج کارکنان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که در سالن شهید چمران دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد،‌ گفت: از ابتدای سال جاری تا آخرین جلسه عمومی رهبر معظم انقلاب با بسیجیان بیش از ۱۰۰ بار پیرامون […]

سردار سرتیپ محمد حسین سپهر معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، در همایش سراسری فرماندهان بسیج کارکنان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که در سالن شهید چمران دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد،‌ گفت: از ابتدای سال جاری تا آخرین جلسه عمومی رهبر معظم انقلاب با بسیجیان بیش از ۱۰۰ بار پیرامون موضوع نفوذ صحبت کرده اند و به مردم درباره نفوذ استکباران و به خصوص بعد از پذیرش توافق نامه وین هشدار داده شده است.

وی با اشاره به اینکه ما با عنوان بسیجی باید به مردم توجه کنیم که از نظام حمایت کنند، ‌افزود: رهبر معظم انقلاب به دولت اجازه دادند تا در مورد بحث هسته ای مذاکراتی انجام دهد. اگر چنین توافق معایب و محاسنی داشته، مسئولین قوای سه گانه در اجرای آن باید کاری کنند که کمترین خسارت را داشته باشد و یا اصلا خسارتی نداشته باشد.

معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه وظیفه بسیجیان به خصوص نخبگان فرهنگی و علمی کشور را از همه سنگین تر دانست و تصریح کرد:‌ مذاکره با آمریکا یعنی نفوذ، آمریکا در این مذاکرات هرجا فرصت کرد اقدام به نفوذ کرده است ولی ما تمام راه ها را بسته ایم و نمی گذاریم نفوذ اقتصادی،‌ سیاسی و فرهنگی در کشور به وجود آ‌ید.

سردار سپهر ادامه داد: بعضی مسئولین، آمریکا را همانند ابلیس وارد کشور می کنند. ما امروز باید در چارچوب عقل، منطق،‌ استدلال و وجدان با آمریکا برخورد کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در آمریکا بیش از ۶۰۰ اندیشکده وجود دارد و بر اساس آ‌ن تصمیم گیری می کنند،‌ خاطرنشان کرد: آن ها برای رصد آب و هوای ایران در آینده نیز اندیشکده هایی به وجود آورده اند. همچنین اوباما گفته است در برابر ایران و سرنگونی نظام سه گزینه پیش رو داریم؛ حمله نظامی و تشدید تحریم های اقتصادی، دو موردی است که جواب نداده و مجبور شده ایم با ایران پای مذاکره بنشینیم. این ها جزئی از خروجی مستندات اندیشکده های آمریکا است.

معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه پیوند آمریکا با ایران، عادی سازی روابط و ترویج سبک زندگی غربی جزء اهداف آمریکا است، تاکید کرد: آمریکا سعی دارد سبک غربی را در کشور نهادینه کند و با افزایش مصرف گرایی خارجی، ایجاد فرصت های شغلی با استفاده از غرب، ایجاد فرصت های آموزشی غربی،‌ توسعه فرهنگ حقوق بشر، شکاف بین ملت و دولت و نفوذ فرهنگی در همه ابعاد به اهداف خود برسند و از نظر ذهنی- عقلی آمریکا را در افکار مردم یک ابرقدرت جلوه دهد.

سردار سپهر ادامه داد:‌ یکی از اندیشکده های آمریکایی می گوید ما با نفوذ به ایران چند دستاورد را باید به دست آوریم اول نفوذ به صنعت هسته ای ایران است. مورد بعدی انصراف ایران از تبدیل شدن به یک ابرقدرت است.

وی افزود: اگر سپاه قدس ایران در برابر تهاجم داعش و تدابیر و حمایت ها در عراق نبود در کمتر از یک هفته عراق سقوط می کرد.

معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: ‌یکی از مسئولین آمریکا توافق هسته ای را تنها راه تحریم ایران می داند. بعضی از شخصیت های کشور ما نیز با مذاکرات و ارتباط با غربی ها ما را دچار نگرانی کرده اند. دشمنان می خواهند از مذاکرات برای تغییر تصمیمات مسئولین و نظام استفاده کنند.

سردار سپهر هدف آمریکا را تمرکز روی نخبگان دانست و گفت: آن ها ۲۰ درصد روی مردم، ۲۰ درصد روی حاکمیت و ۶۰ درصد روی نخبگان کشور تمرکز دارند. دشمنان اگر باور،‌ افکار و اندیشه های نخبگان را تغییر دهند نفوذ قطعی خواهد بود. غربی ها به این نتیجه رسیدند که برای مهار دنیای اسلام در افراد عادی شبکه سازی کرده و افراد متدین را نیز تخریب نمایند. آن ها فهمیده اند دلیل پیروزی های کشور مانوس بودن ایرانی ها به عاشورا است بنابراین برای مقابله با آن با ترویج فساد، فحشا و فریب کاری می خواهند مسلمانان را نابود کنند.

وی یکی از اهداف بلند آمریکا را کند شدن حرکت علمی و هسته ای ایران خواند و اضافه کرد: ما نسبت به سال گذشته در تولید علم از رتبه ۱۶ به ۱۸ رسیده و دچار ضعف شده ایم. دشمن سعی دارد بین ملت و دولت شکاف ایجاد کرده و در دانش ما نفوذ نماید. ما باید مراقب این مسئله باشیم و دقت زیادی به آن کنیم.

معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه وظیفه نخبگان و دانشگاهیان را ایجاد نگرش درک نظام راهبردی دانست و افزود: تعمیق باور دینی بین نخبگان، تقویت حفظ تنفر نسبت به مستکبران، تولید علم و دانش و ایجاد همبستگی و اتحاد جزء وظایف بسیجیان، دانشگاهیان و نخبگان است. امروز ما باید دشمن را شناخته و بصیرت داشته باشیم.

منبع : خبرگزاری میزان
ارسال دیدگاه