کد خبر : 543

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰ زمان : ۳:۴۶

سياسي: مستقيما با رئال مکاتبه کرديم

به گزارش “ورزش سه”، سیاسی در جمع خبرنگاران گفت: به کشور اسپانیا سفر کردیم و با مقامات آنجا جلساتی داشتیم. در خصوص آقایی که حاشیه‌ساز شد باید بگویم در دفتر آقای پرس با ایشان آشنا شدیم، من اطلاعی در خصوص ایشان نداشتم .این آقا هیچ اطلاعی از فوتبال نداشتند و ایشان به دفتر آقای پرس […]

به گزارش “ورزش سه”، سیاسی در جمع خبرنگاران گفت: به کشور اسپانیا سفر کردیم و با مقامات آنجا جلساتی داشتیم. در خصوص آقایی که حاشیه‌ساز شد باید بگویم در دفتر آقای پرس با ایشان آشنا شدیم، من اطلاعی در خصوص ایشان نداشتم .این آقا هیچ اطلاعی از فوتبال نداشتند و ایشان به دفتر آقای پرس به این منظور نیامده بودند، چندین بار به من درباره رئال گفته بودند و من هم گفته بودم که اگر ما مستقیما در اسپانیا حضور داشته باشیم این کار صورت می‌ گیرد و ما هم در اسپانیا حضور پیدا کردیم.

او در ادامه در همین خصوص گفت: اینطور که من متوجه شدم آقای جهانشاهی از دوستان صمیمی آقای پرس بودند همدیگر را با نام کوچک صدا می‌کردند و قبل از ما در دفتر آقای پرس حضور داشتند. ولی هیچ مذاکره ای با ما انجام ندادند و ما وقتی ایشان آنجا با ما فارسی صحبت کردند متوجه شدیم که ایشان ایرانی هستند و از ایشان خواستیم که در جلساتی که با آقای پرس داریم به دلیل ایرانی بودنش به ما برای ایجاد ارتباط کمک کنند، تنها صحبت های ما را به آقای پرس منتقل کردند.

سیاسی در مورد بازی با رئال هم ادامه داد: ما با مقامات رئال در چند محور صحبت کردیم، یکی درباره دیدار دوستانه دو تیم بود که قرار شد این بازی در اواخر مرداد یا اواسط شهریور صورت بگیرد. از رئال خواستیم که همه ستاره هایشان به ایران بیایند و آنها قبول کردند. حتی من از آقای سانچس خواستم که اگر بازیکن مصدومی دارند به ایران بیاورند. محور دیگر صحبت هایمان استعدادیابی بود و اینکه به کشور ما سفر کنند و اگر بازیکنی در ایران حضور دارد آن را جذب کنند. در مورد علم فوتبال و صنعت اقتصادی ـ فوتبالی خیلی بحث شد و درخواست کردیم که در بخش اسپانسرینگ نیز به ما کمک کنند.

او در مورد حساسیت های سیاسی که بوجود آمد توضیح داد: موضع من این است که بتوانم شفاف سازی کنم و اتفاق خاصی هم در این زمینه نیفتاده و حساسیت سیاسی را در این زمینه می‌ پذیرم . افراد دیگر هم باید در کم و کیفیت این سفر قرار بگیرند و در واقع وظیفه ما شفاف سازی است. در خصوص دیدار رئال ـ پرسپولیس ما خیلی حساس هستیم و معتقدیم که این دیدار دیدگاه ها را باز خواهد کرد

سیاسی در مورد هزینه‌های بازی با رئال هم گفت: در مورد هزینه های این بازی باید بگویم که هزینه هایش به چند دسته تقسیم می‌ شود؛ هزینه ای که باید باخود باشگاه رئال به نتیجه برسیم، دیگر هزینه مراسم برگزاری این مسابقه است. البته این درآمدها باید به گونه ای باشد که برای باشگاه هم درآمدرایی شود که این مبحث خیلی مهم است. روابط بین باشگاه ها به ما کمک می‌ کند که یک تحول خوبی در بین باشگاه ها ایجاد شود. اگر شورای امنیت و مقام حکومتی صلاح نداند که ما نباید این بازی انجام دهیم ما تابع قانون هستیم. دیدارهای نمایشی با این دیدار خیلی فرق می‌‌کند و ما تاکنون دیداری با رئال یا در این سطح نداشته ایم.

او باز هم تائید کرد که جهانشاهی هیچ ارتباطی با باشگاه رائال ندارد و گفت: آقای جهانشاهی هیچ گونه ارتباطی با باشگاه رئال مادرید ندارند، من با آقای جهانشاهی در مورد پرسپولیس اصلاً و ابداً صحبتی نخواهم کرد. اعضای کمیسیون مجلس باید مطالبشان را به شورای امنیت ملی و مربوط به این بازی هستند و اگر آنها به ما بگویند که این بازی لغو شود ما هم بازی را لغو می کنیم.

سیاسی در مورد حضور علی کریمی در این بازی هم گفت: اگر آقای کریمی هم بخواهند در این بازی حضور داشته باشند برای پرسپولیس افتخار بزرگی است و اگر قرار باشد مراسمی هم برای ایشان برپا خواهیم کرد.

او پرداخت ۵ میلیارد تومان برای رئیس هیات مدیره شدن را تکذیب کرد: من ۵ میلیارد تومان برای ریاست هیات مدیره نداده ام. شاید به پرسپولیس در بخش های دیگر کمک مالی کرده باشم ولی بابت این قضیه به هیچ عنوان پولی پرداخت نکرده ام.

رئیس هیات مدیره در رابطه با مبلغی که اسپانسر به باشگاه داده گفت: مبلغی که اسپانسر به پرسپولیس داده ۹ میلیارد تومان است و یکصد میلیون تومان هم هست که من نمی‌ دانم برای چه باید پرداخت شود و اسناد مالی اش موجود است .

سیاسی در مورد انتخاب مدیرعامل هم صحبت کرد: تا زمانی که مدیرعامل قطعی انتخاب هماهنگی بین اعضای هیات مدیره و مدیرعامل تنگاتنگ است و بعد از آن همکاری‌ها کمرنگ‌تر می‌‌شود و در حال حاضر هم تیم سرپرست دارد و مسائل و مشکلات را ایشان برطرف می‌ کنند.

از او پرسیده شد دایی هم در بازی با رئال حضور دارد که پاسخ داد: آقای دایی یکی از افتخارهای و اسطوره‌های تیم پرسپولیس هستند و اگر قرار باشد در این بازی حضور داشته باشند هم ما استقبال می‌ کنیم و این یکی افتخار برای پرسپولیس محسوب می‌ شود.

از سیاسی در این خصوص سوال شد که هزینه برگزاری این بازی ۳ میلیون یورو می‌‌شود که جواب داد: اسناد مالی و توافقی که بین پرسپولیس و رئال روی سایت باشگاه پرسپولیس قرار خواهد گرفت. ما از آنها درخواست کردیم که برای مذاکره پیرامون یک بازی دوستانه به کشورشان برویم و در واقع این مذاکره مورد بررسی قرار گرفته و صحبت هایی نهایی و مبالغ در سایت منتشر خواهد شد.

او باز هم تائید کرد که اگر مسئولان بخواهند این بازی را لغو می‌ کند و با صراحت گفت: من حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران هستم و من خودم همیشه محافظ پرچم و کشورم هستم .در اسپانیا هیچ گونه تعرضی ایجاد نشده که من دفاع کنم. ایشان آنطور نبودند که در موردشان صحبت می‌ شد و من ایشان را یک شخصیت متمول و اقتصاددان دیدم.

سیاسی در مورد هدایا با پرس صحبت کرد: آقای پرس یکسری هدیه به ما دادند، پیراهن شماره ۱۰ خودشان، نشان هایی مربوط به باشگاه خودشان به ما زدند و …

رئالی ها یک روز جلوتر به ایران می آیند دوتا تمرین سبک می‌ کنند . آن روزی که مسابقه دارند یک تمرین سبک می‌ کنند و شب هم بازی دوستانه برقرار می‌ کنیم به محض اینکه بازی تمام شود مستقیما به کشورشان بازمی‌گردند.

ارسال دیدگاه