کد خبر : 4259

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۹ زمان : ۸:۵۲

سوتی «اسرائیل وحشت زده» و واکنش شورای امنیت

رژیم اشغالگر قدس پس از کمین مرگبار حزب الله لبنان، با دستپاچگی اقدام به پرتاب خمپاره به سمت مرزهای لبنان کرده که در اثر آن یک صلح بان سازمان ملل کشته شده است. به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، برخی رسانه‌ها و مطبوعات انگلیسی‌ زبان، امروز (پنجشنبه، ۰۹ بهمن ۹۳) عناوین زیر را پوشش خبری […]

رژیم اشغالگر قدس پس از کمین مرگبار حزب الله لبنان، با دستپاچگی اقدام به پرتاب خمپاره به سمت مرزهای لبنان کرده که در اثر آن یک صلح بان سازمان ملل کشته شده است.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، برخی رسانه‌ها و مطبوعات انگلیسی‌ زبان، امروز (پنجشنبه، ۰۹ بهمن ۹۳) عناوین زیر را پوشش خبری داده اند:

 

 

روزنامه صهیونیستی جروز الم پست (Jpost):

شواری امنیت سازمان ملل، کشته شدن صلح بان اسپانیایی را محکوم کرد.

شورای امنیت سازمان ملل کشته شدن صلح بان اسپانیایی در مرز لبنان که روز چهارشنبه اتفاق افتاد را محکوم کرد. بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل نیز گفت، از مرگ این صلحبان “عمیقا متاسف” شده است. سفیر اسپانیا در سازمان ملل گفته کشورش به عنوان عضو شورای امنیت، خواستار تحقیقات کامل درباره این حادثه می باشد. وی در پاسخ به سوال خبرنگاران که کدام یک از طرف های درگیر این اقدام را انجام داده گفت: این حادثه به علت تشدید خشونت و توسط طرف اسرائیلی اتفاق افتاد.

از سوی دیگر، یک مقام اسرائیلی از تماس با سازمان ملل و عذرخواهی به علت این حادثه خبر داده است.

j%2830%29 سوتی «اسرائیل وحشت زده» و واکنش شورای امنیت

پایگاه اطلاع رسانی شبکه الجزیره قطر (Aljazeera):

چرا لایحه تحریم های جدید ایران، واشنگتن را دچار شکاف و چند دستگی کرده است؟

تحریم های ایران، زمانی یکی از معدود نقاط اتفاق نظر بین کنگره امریکا و اتحادیه اروپا بود که در اکثر مسائل به شدت دچار اختلاف و تفرقه هستند اما اکنون به موضوعی اختلاف برانگیز تبدیل شده. تلاش ها برای تحمیل تحریم های جدید بر ایران آن هم در خلال مذاکرات فشرده هسته ای این کشور با ۱+۵، دوقطبی شدن کنگره را نیز تشدید کرده است. لایحه تحریم های جدید همچنین موجب رویارویی قانون گذاران با دولت امریکا شده و روابط امریکا و اسرائیل را روبه سردی کشانده است.

a%28155%29 سوتی «اسرائیل وحشت زده» و واکنش شورای امنیت

ارسال دیدگاه