کد خبر : 529306

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱ زمان : ۶:۰۰

سقوط یک هواپیمای روسی با ۲۲۴ سرنشین در مصر / مرگ همه ی مسافران / داعش: ما هواپیما را ساقط کردیم

یک هواپیمای روسی در شمال مصر سقوط کرد. به گزارش «انتخاب»، این هواپیما حامل ۲۲۴ مسافر بوده و سرنشینان آن روس بوده اند. در حال حاضر، جنگنده های مصری در حال جستجو برای یافتن لاشه هواپیما هستند. تکمیلی رئیس بخش امنیت هوایی مصر اعلام کرد هواپیمای مسافربری به مقصد روسیه که کنترل‌کننده‌های هوایی مصر تماس […]

یک هواپیمای روسی در شمال مصر سقوط کرد.
به گزارش «انتخاب»، این هواپیما حامل ۲۲۴ مسافر بوده و سرنشینان آن روس بوده اند.
در حال حاضر، جنگنده های مصری در حال جستجو برای یافتن لاشه هواپیما هستند.

تکمیلی
رئیس بخش امنیت هوایی مصر اعلام کرد هواپیمای مسافربری به مقصد روسیه که کنترل‌کننده‌های هوایی مصر تماس با آن را روز شنبه کمی پس از برخاستن از شرم الشیخ از دست داده بودند، به سلامت از حریم هوایی مصر خارج شده و کنترل کننده‌های هوایی ترکیه مسئولیت آن را برعهده گرفتند.
ایمن المقدم در بیانیه‌ای اعلام کرد شرکت روسی به ما گفت هواپیمای روسی که از روی رادار محو شده بود در امنیت است و با کنترل‌کننده‌های هوایی ترکیه تماس برقرار کرده است.
این هواپیما ۲۱۲ سرنشین دارد که بیشترشان گردشگران روسی هستند.
نخست وزیر مصر: هواپیمای روسیه سقوط کرده است
رویترز از قول نخست وزیر مصر اعلام کرد که هواپیمای روسیه سقوط کرده است.

مرگ تمامی سرنشنیان

اسکای نیوز عربی نوشت: مسئولان رسمی آمار تلفات این حادثه را اعلام نکرده‌اند اما مسئولان غیر رسمی مصر از کشته شدن تمامی مسافران از جمله ۱۷ کودک خبر داده‌اند.

هنوز دلایل سقوط این هواپیما مشخص نیست و اقدام خرابکارانه در سرنگونی آن نیز تایید یا رد نشده است البته با توجه به ارتفاع بالایی که هواپیماهای مسافربری در پیمودن مسیر خود انتخاب می‌کنند هدف گرفتن آن توسط گروه‌های تندرو در صحرای سینا بعید به نظر می‌رسد.

داعش: ما هواپیما را ساقط کردیم
الجزیره گزارش داد: داعش مسئولیت سقوط هواپیمای مسافربری روسیه را در سینا برعهده گرفت.

ارسال دیدگاه