کد خبر : 523225

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴ زمان : ۰:۰۱

سرطان مشکل عمده کشورهای در حال توسعه

مجله اینترنتی تازه‌های جهان : به گزارش سازمان بهداشت جهانی، برای نخستین بار بیماری سرطان به مشکل بهداشتی عمده‌ای در کشورهای در حال توسعه تبدیل شده است. گفته می‌شود که تا سال ۲۰۲۰ آمار جهانی ابتلا به سرطان به میزان ۵۰% افزایش پیدا می‌کند. با این وجود در گزارش جهانی درباره سرطان آمده است که […]

مجله اینترنتی تازه‌های جهان : به گزارش سازمان بهداشت جهانی، برای نخستین بار بیماری سرطان به مشکل بهداشتی عمده‌ای در کشورهای در حال توسعه تبدیل شده است. گفته می‌شود که تا سال ۲۰۲۰ آمار جهانی ابتلا به سرطان به میزان ۵۰% افزایش پیدا می‌کند. با این وجود در گزارش جهانی درباره سرطان آمده است که تغییر در شیوه زندگی می‌تواند احتمال ابتلا به این بیماری را به میزان ۱ سوم کاهش دهد.

در این گزارش پیش‌بینی شده است که تا سال ۲۰۲۰ تعداد موارد ابتلا به سرطان ۱۰ تا ۱۵۰۰۰۰۰۰ افزایش پیدا کند.

سازمان بهداشت جهانی می‌گوید که علت اصلی ابتلا به سرطان مصرف سیگار است و سرطان می‌تواند از طریق ترغیب مردم به ترک سیگار کاهش پیدا کند. در این گزارش آمده است که تغییر در شیوه زندگی از جمله بهبود رژیم غذایی و افزایش فعالیت بدنی در کاهش ابتلا به سرطان مؤثر است.

هم‌اکنون ۲۳% از سرطان‌ها ناشی از بیماری‌هایی مانند هپاتیت انواع بی و سی است. در این مورد تشخیص سریع‌تر این بیماری‌ها و واکسیناسیون می‌تواند به کاهش سرطان کمک کند.

ارسال دیدگاه