کد خبر : 529788

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۲ زمان : ۲:۰۰

سالانه چقدر کودک معلول متولد می‌شوند؟

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سالانه ۳۰ هزار کودک در کشور ناشی از اختلالات ژنتیکی متولد می شود. به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل بهزیستی استان البرز، افزود: دولت تدبیر و امید با لایحه بازنگری قانون جامع حمایت از معلولان نگاه ویژه خود را به این قشر به اثبات […]

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سالانه ۳۰ هزار کودک در کشور ناشی از اختلالات ژنتیکی متولد می شود.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل بهزیستی استان البرز، افزود: دولت تدبیر و امید با لایحه بازنگری قانون جامع حمایت از معلولان نگاه ویژه خود را به این قشر به اثبات رسانده است.

وی ادامه داد: این لایحه به مجلس داده شده و در آن تمام دستگاه های اجرایی نسبت به مناسب سازی معابر و خیابان ها برای معلولان متعهد شده اند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در کمیسیون مشترک در مجلس این لایحه مهم با محوریت کمیسیون بهداشت و درمان در دست بررسی است.

وی به بحث معلولیت های مختلف ژنتیکی در کشور پرداخت و یادآور شد: سالانه ۳۰ هزار کودک معلول در کشور به دنیا می آید که ناشی از اختلالات ژنتیکی است.

محسنی بندپی گفت: اکنون هدف گذاری روی این موضوع مهم صورت گرفته و با توسعه مراکز مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج و زمان بارداری که شمار آن ها در کشور اکنون ۲۵۰ مرکز است در تلاش برای کاهش این آمار هستیم.

وی بیان کرد: تلاش بهزیستی بازگرداندن جامعه هدف به چرخه زندگی اجتماعی است به همین منظور سیاست های دولت یازدهم سه محور پیشگیری از آسیب های اجتماعی و جلوگیری از معلولیت ها، استاندارد کردن خدمات و استفاده از ظرفیت های مردمی را در دستور کار قرار داده است.

رئیس سازمان بهزیستی، طرح غربالگری شنوایی را یکی از طرح های مهم پیشگیری برشمرد و ادامه داد: در این طرح بیش از ۹۵ درصد پوشش جامعه هدف داشتیم و در طرح تنبلی چشم که یکی از عوامل مهم نابینایی و کم بینایی افراد زیر ۲۰ سال است در سال ۹۴ پوشش بالای ۸۰ درصد داشته است.

وی ضمن قدردانی از زحمت های مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: باید در این استان به دلیل مهاجرت پذیری و شرایط ویژه ای که دارد تدابیر ویژه ای اندیشیده شود.

محسنی خاطرنشان کرد: زحمت های مدیر کل پیشین استان البرز در زمینه ارایه خدمات مختلف از جمله مسکن و کاهش آسیب های اجتماعی قابل تقدیر است.

در این آیین از زحمت های افروز بهرامی قدردانی و داریوش بیات نژاد به عنوان مدیرکل جدید بهزیستی استان البرز معرفی شد.

بیان نژاد پیش از این به عنوان معاون اداری مالی بهزیستی تهران مشغول خدمت بوده است.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا )
ارسال دیدگاه