کد خبر : 527699

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ زمان : ۱۴:۰۰

سارق ۱۳ ساله حساب بانکی دستگیر شد

رئیس پلیس فتا شرق استان تهران از دستگیری سارق ۱۳ ساله حساب بانکی خبر داد. سرهنگ سامان محمدی به ایرنا گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان ورامینی مبنی بر برداشت ۱۴ میلیون ریال از حساب بانکی وی، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا) شرق استان […]

رئیس پلیس فتا شرق استان تهران از دستگیری سارق ۱۳ ساله حساب بانکی خبر داد.
سرهنگ سامان محمدی به ایرنا گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان ورامینی مبنی بر برداشت ۱۴ میلیون ریال از حساب بانکی وی، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا) شرق استان تهران قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی های علمی و تخصصی مأموران و کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که برداشت از حساب فرد شاکی از طریق درگاه پذیرنده بانک ایران کیش، پاسارگارد و سامان انجام شده است.
سرهنگ محمدی اظهار کرد: با استعلام از بانک های مربوطه مشخص شد که فردی با هویت ‘ع – ص’ با استفاده از کارت بانکی شاکی اقدام به خرید کرده که پس از دستگیری متهم مشخص شد که وی نوه شاکی می باشد.
وی افزود: متهم در بازجویی های فنی پلیس به بزه انتسابی اعتراف کرد و گفت که به دلیل جدایی پدر و مادر، با پدر بزرگ خود زندگی می کند و به دلیل عدم تأمین مالی از سوی پدر، از کهولت سن پدر بزرگ سوء استفاده کرده و از کارت بانکی وی، جهت خرید گوشی تلفن همراه، دوچرخه و البسه استفاده کرده است.
وی گفت: بیشتر سرقت های اینترنتی به دوستان و آشنایان ختم می شود و نشان می دهد که استفاده کنندگان از کارت های عابر بانک و سیستم های دیجیتالی باید مراقبت های بیشتری از رمزها و خریدهای اینترنتی داشته باشند و ضمن تغییر دوره ای رمز کارت عابر بانک و سیستم های رایانه ای ، رمز کارت خود را حتی در اختیار آشنایان نیز قرار ندهند.

منبع : تابناک
ارسال دیدگاه