کد خبر : 4916

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶ زمان : ۷:۰۰

سؤال و جواب مشاوره / همسرم زیر قولش زد

سؤال : زنی ۲۶ ساله هستم که ۲ سال قبل به عقد جوانی که هیچ شناختی از ایشان نداشتم در آمدم. ایشان و خانواده اش قول داده بودند که خانه مستقل برای شروع زندگی مشترک مهیا کنند اما پس از چندماه از دوران عقد و نزدیک شدن تاریخی که برای جشن عروسی مشخص کرده بودیم […]

سؤال :

زنی ۲۶ ساله هستم که ۲ سال قبل به عقد جوانی که هیچ شناختی از ایشان نداشتم در آمدم. ایشان و خانواده اش قول داده بودند که خانه مستقل برای شروع زندگی مشترک مهیا کنند اما پس از چندماه از دوران عقد و نزدیک شدن تاریخی که برای جشن عروسی مشخص کرده بودیم بر خلاف وعده شان عمل کرده و طبقه دوم خانه پدرشوهرم را نقاشی کرده و از من خواست که مدتی را در آنجا زندگی کنم. اما من نپذیرفتم. از این رو به تدریج رابطه دو خانواده سرد شد. به طوری که همسرم نه راضی به جدایی است و نه اینکه حاضر است خانه مستقل فراهم کند. لطفاً بگویید چه کنم.

نگار ش از تهران

 

جواب :

وفاداری به عهد و پیمانهای اوایل آشنایی پایه اعتماد و اطمینان طرفین را می‌سازد. عدول از هر پیمانی در رابطه طرفین فاصله ایجاد می‌کند. چنانچه زیر پا گذاشتن یکی از پیمانهای اساسی مطرح شود، آنگاه شک و سردی هم در رابطه ایجاد می‌شود. شما حق داشتید که بر خلاف عهد گذشته شده عمل نکرده اید. اما حالا باید به فکر چاره باشید. همیشه در خانواده ها زن و مرد امکان اختلاف وجود دارد. بهتر است که زن و مرد روابط خود را خارج از ارتباط خانواده ها به شکل مستقل حفظ کنند. شما هم با همسرتان بدون تأثیرپذیری اطرافیان صحبت کنید و از او هم بخواهید که اینگونه عمل کند و با هم‌فکری همدیگر راهی عاقلانه برای سامان بخشیدن به زندگی تان جستجو کنید.

ارسال دیدگاه