کد خبر : 525941

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶ زمان : ۸:۰۰

زندگی مدرن امروزی و زندگی سنتی

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، با کمی تعمق و مقایسه زندگی مدرن امروزی و زندگی سنتی، حقایقی روشن از کاستی‌های فعلی برای ما آشکار می‌شود. ولی در همین آشفته‌بازار و زندگی ماشینی نیز می‌توان با کمی درنگ و تأمل چشم‌های ناپاک را شست به اطراف نگریست و از خوبی‌ها به اندازه لازم گفت. […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، با کمی تعمق و مقایسه زندگی مدرن امروزی و زندگی سنتی، حقایقی روشن از کاستی‌های فعلی برای ما آشکار می‌شود. ولی در همین آشفته‌بازار و زندگی ماشینی نیز می‌توان با کمی درنگ و تأمل چشم‌های ناپاک را شست به اطراف نگریست و از خوبی‌ها به اندازه لازم گفت.

درست است که امروز ساختمان‌های شهرها و روستاها مدرن تر و بلندتر شده و بزرگراه‌ها عریض‌تر گشتند، ولی سرشت و نهاد آدمی ضعیف و بد است و انسان‌ها کمابیش بخیل گشته‌اند. مردم برای زندگی خود بیشتر از قبل هزینه می‌کنند ولی واقعیت آن است که زندگی کمتر لذت می‌برند. انسان‌ها مستقل و خانه‌ها از هم جدا گشته اند، اما خانواده‌ها کوچک‌تر و کوچک‌تر شده‌اند. توافقات و قول و قرارهای ما افزایش یافته ولی عمل به آنها کم شده است. دانش و آگاهی بشر به شدت فزونی یافته و در مقابل انصاف و عدالت و قضاوت صحیح از بین رفته است. بهداشت همه جا را فراگرفته و دروغ‌های زیادی برای درمان یافت می‌شود اما سلامتی کمتر شده و بیماری‌ها متعدد گشتند. دارایی‌ها و ثروت مردم چند برابر شده است ولی ارزش و اعتبار انسان‌ها کم. حرف‌های زیادی زده می‌شود ولی مطابق آن عمل نمی‌کند. دوست داشتن تا حدود زیادی بی‌معنی شده و نفرت و تنفر جایگزین آن شده است. به کره ماه و سایر سیاره‌ها دست یافته‌ایم اما برای مان سخت و پر زحمت است که به کوچه بغلی رفته و به همسایه مان سری بزنیم. ما فضای بیرون را تسخیر کرده‌ایم اما از هوای بیرون شکست خورده و به سختی تسلیم آن شده ایم. ما درآمد بیشتری نسبت به قبل داریم ولی روحیه و دلگرمی به زندگی را از دست داده‌ایم. آزادی و اختیار فراوان یافته‌ایم اما خوشی و لذت را فدا کرده‌اند. مواد غذایی زیادی در دسترس داریم اما تغذیه اکثریتمان در کره زمین ناکافی است درآمد خانوار چند برابر شده است، طلاق و جدایی افزایش است. خانه‌های مجلل و گران‌بها بیشتر به چشم می‌خورد اما خانه‌های ویران و کوخ بیشتر! پس بیایید کمی دقیق و عمیق‌تر به زندگی نظر بیندازیم و چاره‌ای بیندیشیم.

%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C %D8%B3%D9%86%D8%AA%DB%8C زندگی مدرن امروزی و زندگی سنتی

هیچ چیز را برای زمان و موقعیت خاص در آینده نگه ندارید. برای اینکه هر روزی که شما زنده هستید و زندگی می‌کنید، زمان و موقعیت خاص است. به دنبال علم بوده و دانش را جستجو کنیم و بیشتر بخوانیم. در ایوان خانه خود روی صندلی نشسته و منظره مقابل خود را تحسین کرده و از آن لذت ببریم. بدون آنکه فکر کنیم به چه احتیاج داریم و چه کم داریم، اوقات بیشتری را با خانواده خود سپری کنیم و حتی‌الامکان غذای مورد علاقه خود را خورده و از جاهایی که به آن علاقه‌مندیم دیدن نماییم. زندگی را مملو از لحظات لذت بخش نموده و آن را تنها برای بقا و زنده ماندن سپری نسازم. لیوان‌های کریستال خود را از قفسه بیرون آورده و استفاده کند. بهترین لباس‌های خود را بپوشیم و بهترین عطر و ادکلن خود را مصرف نماییم. از بکار بردن کلمات و اصطلاحات نامطمئن مثل همین روزها، یکی از این روزها و… بپرهیزیم و برای هر کاری تصمیم قاطع بگیریم و به اعضای خانواده و اقوام و دوستان و آشنایان بگویم که چقدر آنها را دوست داریم. هرگز از کنار ۱ شانس به راحتی عبور نکنیم و به زندگی خود لبخندد شادمانی و لذت بردن را اضافه کنیم. تمام روزها و دقایق، لحظاتی خاص تکرار نشدنی هستند و هرگز شما نمی‌دانید که آیا این لحظه آخرین لحظه از زندگی شما است یا نه. پس فکر کنیم که امروز و این لحظه بهترین لحظه عمر ماست و امروز هم ۱ اتفاق عالی برایمان روی خواهد داد. حتی اگر سر شما شلوغ است و لحظه‌ای وقت ندارید، همین الان آدرس سایت مجله اینترنتی تازه‌های جهان را برای کسی که دوستش دارید بفرستید و با خود نگویید یکی از آن زورها آن را می‌فرستم. فقط به خاطر داشته باشید که یکی از این روزها زمان بسیار دوری است و ممکن است شما آن را هرگز نبینید. پس همین حالا دست به کار شوید.

 

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 9

کل نظرات : 1

ارسال دیدگاه