کد خبر : 524912

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹ زمان : ۱۲:۰۰

زندگی‌ام تکراری شده است، چه کنم؟

سؤال: احساس می‌کنم زندگی ام تکراری شده است، دلم می‌خواست مدرک تحصیلی‌ام را بگیرم که گرفتم. دوست داشتم سر کار بروم که رفتم. ولی همه اینها باعث نشد زندگی‌ام از یکنواختی خارج شود. از طرفی ازدواج خواهر کوچکم هم باعث شد که از لحاظ روحی دچار مشکل شوم. مژده، الف از تهران   پاسخ از […]

سؤال:

احساس می‌کنم زندگی ام تکراری شده است، دلم می‌خواست مدرک تحصیلی‌ام را بگیرم که گرفتم. دوست داشتم سر کار بروم که رفتم. ولی همه اینها باعث نشد زندگی‌ام از یکنواختی خارج شود. از طرفی ازدواج خواهر کوچکم هم باعث شد که از لحاظ روحی دچار مشکل شوم.

مژده، الف از تهران

 

پاسخ از دکتر زندی :

زمانی که به دنبال گرفتن لیسانس یا شغلی بودید، چالش و مبارزه برای رسیدن به این ۲ هدف شما را با نشاط و با طراوت می‌کرد، اما پس از اینکه به این دو هدف رسیدید، هدف‌های جدیدی را دنبال نکردید و همین تکرار برنامه‌های روزانه از آنجایی که با استعداد و توان شما متناسب نیست، بدین معنی است که شما قادر هستید برنامه و هدف‌های جدیدی را دنبال کنید و این کار و برنامه تکراری کمتر از استعداد شما است و همین امر می‌تواند انسان را خسته و بی‌حوصله و حتی افسرده کند. همان‌طور که اگر فردی بیشتر از توان و انرژی اش کار کند، از کارش خسته و عصبی می‌شود. شما بر عکس این حالت هستید، بنابراین باید با دنبال کردن هدف‌های جدید و مورد علاقه‌تان، به زندگی خود طراوت و شادابی بدهید و با عزت نفس حاصل از آن، به خاطر ازدواج خواهر کوچک‌ترتان دیگر در خود احساس حقارت نخواهید کرد.

ارسال دیدگاه