کد خبر : 528360

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۴ زمان : ۱۲:۰۰

زنان هندی قربانی جهیزیه

اخیرا زنان هندی به شدت قربانی جهیزیه می‌شوند که دولت هندوستان باید فکر تازه‌ای درباره آن بکند. ۱۳۰ زن در سال ۲۰۱۴ در دهلی نو علت نداشتن جهیزیه توسط شوهران خود و یا خانواده آنان کشته شدند. به نوشته روزنامه انگلیسی‌زبان تایمز در هندوستان آمار جنایت علیه زنان هندی در این سال، در دهلی بسیار […]

اخیرا زنان هندی به شدت قربانی جهیزیه می‌شوند که دولت هندوستان باید فکر تازه‌ای درباره آن بکند.

۱۳۰ زن در سال ۲۰۱۴ در دهلی نو علت نداشتن جهیزیه توسط شوهران خود و یا خانواده آنان کشته شدند.

به نوشته روزنامه انگلیسی‌زبان تایمز در هندوستان آمار جنایت علیه زنان هندی در این سال، در دهلی بسیار افزایش یافته است.

زنان هندی زنان هندی قربانی جهیزیه

طبق رسوم و سنت‌های هند، خانواده داماد، هنگام عروسی، جهیزیه و املاک قابل توجهی از خانواده عروس دریافت می‌کنند و این مسئله باعث شده که هندوها از داشتن دختر نفرت داشته باشند.

حتی به خاطر این رسم و تنفر از دخترها برخی از خانواده‌های هندی دختران نوزاد خود را به قتل می‌رسانند. البته نه این که نوزاد را با شلیک گلوله بکشند و یا خفه‌کنند، بلکه با رسیدگی نکردن و اجازه ندادن به مادر برای دادن شیر و مداوانکردن نوزاد دختر به عمد، سبب مرگ او می‌شوند و بعد نفس راحتی می‌کشند.

دولت هند به منظور جلوگیری از کشتن نوزادان دختر، برنامه‌ای آموزشی و روان‌شناسی برای والدین هندی گذاشته و از آنان می‌خواهد که در صورت نخواستن دخترشان، بلافاصله بعد از به دنیا آمدن نوزاد، او را به یکی از مراکز مخصوص پرورش نوزاد در هر ایالت تحویل دهند و کمر به قتل نوزاد بی‌گناه نبندند.

در این روزنامه آمده است در سال ۲۰۱۴ شدت آزار و اذیت زنان و قتل نوزادان دختر رو به فزونی گذاشته است.

در یکی از خانواده‌های متوسط از لحاظ درآمد اقتصادی، داماد که ۲۲ سال سن داشت، به شرط داشتن جهیزیه ای کامل و فراوان، دختری ۱۵ ساله را به همسری گرفت، اما پدر و مادر دختر از لحاظ مالی در تنگنا بودند و توانایی تهیه جهیزیه و ملک را نداشتند و با فریب و دروغ و عده جهیزیه خوب و قابل توجه را به خانواده داماد دادند. بعد از برگزاری ازدواج، خانواده داماد متوجه شدند که گول خورده‌اند، لذا ۱ شب پس از ازدواج، پسر به تحریک خانواده‌اش سمی درون شربت تازه عروس ریخت و سبب مرگ دختر ۱۵ ساله شد. البته پلیس هند تا حد زیادی با این مسائل مبارزه می‌کند، اما آن قدر این اتفاقات مرسوم، رایج و فراوان است که در بعضی مواقع جلوگیری از آن از توان پلیس خارج می‌شود و قاتلین و گناهکاران هیچ گاه به جزای اعمال خود نمی‌رسند.

خانواده پسر با ترفند، مرگ دختر را سکته قلبی تلقی می‌کردند و پرونده قتل این دختر ۱۵ ساله برای همیشه بسته می‌شود.

ارسال دیدگاه