کد خبر : 526446

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ زمان : ۶:۰۰

زمان احمدی‌نژاد دو شیفت پول چاپ می‌کردیم

آذرمهر در خصوص چگونگی و میزان چاپ پول در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هر دستگاه چاپ پول در روز توانایی چاپ ۵۰ هزار اسکناس را در یک شیفت کاری دارد. وی در پاسخ به پرسش خبرنگار اقتصادی میزان، در خصوص شیفت کاری چاپ پول، گفت: باتوجه به فعال بودن سه دستگاه، چاپ پول بر اساس […]

آذرمهر در خصوص چگونگی و میزان چاپ پول در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هر دستگاه چاپ پول در روز توانایی چاپ ۵۰ هزار اسکناس را در یک شیفت کاری دارد.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار اقتصادی میزان، در خصوص شیفت کاری چاپ پول، گفت: باتوجه به فعال بودن سه دستگاه، چاپ پول بر اساس نیاز انجام می شود که در حال حاضر ساعت کاری ماشین های چاپ پول از هفت صبح تا ۱۷ است.

شیفت کاری چاپ پول

معاون بازرگانی سازمان تولید اسکناس و مسکوک ادامه داد: چاپ پول در دولت قبل در سناریوهای مختلف دنبال می شد که دو شیفت کاری برای چاپ پول نیز در دستور کار بود.
وی همچنین در خصوص میزان چاپ اسکناس، اضافه کرد: توزیع و میزان چاپ پول بر عهده کمیته پولی و بانکی و مصوبه شورای پول و اعتبار است.

چاپ پول چقدر است؟

زمان احمدی‌نژاد دو شیفت پول چاپ می‌کردیمآذرمهر گفت: میزان چاپ پول بستگی به وضعیت اقتصادی و شرایط دارد که این امر در کشورهای مختلف متفاوت است.

بهترین دستگاه چاپ پول در سوئیس

معاون بازرگانی سازمان تولید اسکناس و مسکوک افزود: بهترین دستگاه چاپ پول با امنیت بالا در سوئیس است که انگلیس نیز مرکب امنیتی مدرن و درجه یکی دارد.

چند روز در سال پول چاپ می شود؟

آذرمهر همچنین گفت: ۲۷۰ روز در سال دستگاه های چاپ پول با حدود ۲۵۰۰ تن کاغذ ویژه اقدام به چاپ پول می کنند.
وی گفت: چاپ اسکناس به صورت ۲۴ قطعه ای صورت می گیرد که هر دستگاه در روز ۵۰ هزار ورق اسکناس تولید می کنند و یک دستگاه چاپ اسکناس در روز قادر به چاپ یک میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه اسکناس را دارد.

نگهداری اسکناس در قفسه های ۱۰ هزارورقی

زمان احمدی‌نژاد دو شیفت پول چاپ می‌کردیممعاون بازرگانی سازمان تولید اسکناس و مسکوک افزود: پس از چاپ اولیه اسکناس در قفسه هایی با ظرفیت ۱۰ هزار ورق اسکناس نگهداری می شود و سپس در محیط مرطوب خشک و برش و شماره گذاری و امضا می شوند.
آذرمهر با اشاره به یانکه تولید اسکناس در ۲۷۰ روز کاری انجام می شود، اضافه کرد: به طور کلی خروجی دستگاه های کنونی چاپ اسکناس در ایران در طول یک سال حدود ۲۳۰ روز کاری است.

منبع : خبرگزاری میزان
ارسال دیدگاه