کد خبر : 530530

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۳ زمان : ۱۴:۰۰

ریشه قرآنی مرگ بر آمریکا

محمد خلج امیرحسینی بعضی می‌گویند چرا باید مرگ بر آمریکا بگوییم. مگر اسلام دین رحمت و اعتدال نیست؟ بلی اسلام دین رحمت است ولی نه برای افرادی که ظلم و فساد می‌کنند و به جامعه و حکومت اسلامی تعدی می‌کنند. … إِنَّ اللَّهَ لایُحِبُّ الْمُفْسِدین‏ (قصص/۷۷)، وَاللَّهُ لایُحِبُّ الظَّالِمین‏ (آل عمران/۱۴۰)، … إِنَّ اللَّهَ لایُحِبُّ الْمُعْتَدین‏ (بقره/۱۹۰). اسلام دین […]

محمد خلج امیرحسینی
بعضی می‌گویند چرا باید مرگ بر آمریکا بگوییم. مگر اسلام دین رحمت و اعتدال نیست؟ بلی اسلام دین رحمت است ولی نه برای افرادی که ظلم و فساد می‌کنند و به جامعه و حکومت اسلامی تعدی می‌کنند. … إِنَّ اللَّهَ لایُحِبُّ الْمُفْسِدین‏ (قصص/۷۷)، وَاللَّهُ لایُحِبُّ الظَّالِمین‏ (آل عمران/۱۴۰)، … إِنَّ اللَّهَ لایُحِبُّ الْمُعْتَدین‏ (بقره/۱۹۰). اسلام دین اعتدال است به این معنا که در جای خود رحیم است و در جای خود شدید. … أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَماءُ بَیْنَهُمْ … (فتح/۲۹).
آزار و اذیت مسلمین و ظلم به جامعه اسلامی آنقدر اهمیت دارد که خداوند آنها را مورد لعن و نفرین خود قرار می‌دهد. … أَلا لَعْنَهُ اللَّهِ عَلَى الظَّالِمین‏ (هود/۱۸). در آیه دیگر لعن به معتدین از زبان پیامبران آمده است. لُعِنَ الَّذِینَ کَفَرُواْ مِن بَنىِ إِسرَْائِیلَ عَلىَ‏ لِسَانِ دَاوُدَ وَ عِیسىَ ابْنِ مَرْیَمَ ذَالِکَ بِمَا عَصَواْ وَّ کَانُواْ یَعْتَدُون‏ (مائده/۷۸، کافران بنى‌اسرائیل، بر زبان داوود و عیسى بن مریم، لعن شدند. این بخاطر آن بود که عصیان کردند و تجاوز مى‏نمودند). همچنین خداوند ظالمین و متجاوزین و بویژه سران آنها را بطور مصداقی مورد نفرین خود قرار داده است. خداوند به اصحاب اخدود که تعداد زیادی از مومنین را شکنجه داده و سوزاندند، مرگ بر اصحاب اخدود می‌گوید. قُتِلَ أَصْحابُ الْأُخْدُودِ (بروج/۴). خداوند به ابولهب که اتفاقا عموی حضرت پیامبر (ص) بودند ولی ظلم و جفای زیادی به ایشان نمودند، تعبیر بریده باد دستش می‌گوید. تَبَّتْ یَدا أَبی‏ لَهَبٍ وَ تَب‏ (مسد/۱).
حال آمریکا را در نظر بگیریم که جنایات و ظلم‌های بیشماری را در حق بشریت انجام داده است. میلیونها نفر را در خانه‌های خود در ویتنام، ژاپن، کره، افغانستان، عراق، یمن، سوریه و ایران به خاک و خون کشیده است. بسیاری از حکومت‌های مردمی را در کشورهای مختلف بویژه در ایران سرنگون کرده است. جلوی پیشرفت و خودکفائی بسیاری از کشورها از جمله ایران را گرفته یا کند کرده است. فساد و فحشاء را در نقاط مختلف جهان بطرق مختلف رواج داده است. بسیاری از مردم بیگناه همانند مردم عراق و ایران را محکوم به تحریم‌های ظالمانه و زورمدارانه نموده است. بسیاری از دیکتاتورهای جهان همچون آل‌سعود را مورد حمایت همه‌جانبه خود قرار داده است. از کشور غاصب و دژخیم و کودک‌کش رژیم صهیونیستی بطور تمام قد دفاع نموده است. ترس و بیم از اسلام و مسلمین را با امکانات روسیع رسانه‌ای خود در جهان ترویج نموده است. آیا این همه جنایت و ستم در حد جنایت محدود اصحاب اخدود نیست که خداوند در مورد آنها می‌فرماید: مرگ بر اصحاب اخدود. در واقع شعار مرگ بر آمریکا، ترجمه امروزی آیه قُتِلَ أَصْحابُ الْأُخْدُودِ (بروج/۴) است. جالب آنکه این شعار آنقدر برای آمریکا سنگین و خوارکننده است که رئیس‌جمهور آن در سازمان ملل خواستار قطع این شعار است حال آنکه قرآن به ما فرموده است که به آنها بگوییم تا از این عصبانیت خود بمیرید. … قُلْ مُوتُوا بِغَیْظِکُم‏ … (آل عمران/۱۱۹).
در اینجا ذکر دو نکته ضروری است. اول آنکه مخاطب شعار مرگ بر آمریکا، نه مردم و سرزمین آمریکا بلکه سران آن و سیاست‌های شیطانی آنها است. دوم آنکه قول بعضی که می‌گویند آمریکا عوض شده است بسیار سطحی و ساده‌لوحانه و از روی خودباختگی و شیفتگی به زرق و برق آمریکاست. سیاست و شیطنت آمریکا امری ریشه‌دار و ذاتی است و با لبخند یک مسئول آمریکایی تغییر نمی‌یابد. اینکه یک مسئول آمریکایی در مقابل دوربین‌ها نفرت خود از جنگ را با صدای بغض‌آلود بیان کند و همان مسئول آمریکایی از کشتن کودکان فلسطینی و سوری حمایت کند آیا معنایی جز تزویر که روی دیگر سیاست‌های آمریکاست دارد؟ بی‌جهت نیست که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) در مورد برقراری رابطه با آمریکا فرمودند: «… با امریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد، مگر این که آدم بشود و از ظلم کردن دست بردارد و از آن طرف دنیا نیاید در لبنان، و نخواهد دستش را به طرف خلیج فارس دراز کند. مادامى که امریکا این طور است و افریقاى جنوبى آن طور عمل مى‏کند و اسرائیل هست، ما با آنها نمى‏توانیم زندگى بکنیم…» (صحیفه امام، ج‏۱۹، ص۹۴).
عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران
منبع : رجانیوز
ارسال دیدگاه