کد خبر : 523889

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ زمان : ۱۱:۰۰

رویای گوگل به واقعیت پیوست

ایرنا : پروژه لون که در سال ۲۰۱۱ توسط یکی از بخش های نسبتا مخفی شرکت گوگل آغاز شد، در واقع پروژه ای است که امکان دسترسی جهانی به اینترنت را فراهم می کند.در حال حاضر این پروژه بالن هایی را در اختیار دارد که قابلیت شناور ماندن در هوا را به مدت ۱۰۰ روز […]

ایرنا : پروژه لون که در سال ۲۰۱۱ توسط یکی از بخش های نسبتا مخفی شرکت گوگل آغاز شد، در واقع پروژه ای است که امکان دسترسی جهانی به اینترنت را فراهم می کند.در حال حاضر این پروژه بالن هایی را در اختیار دارد که قابلیت شناور ماندن در هوا را به مدت ۱۰۰ روز دارند.

اما در پی توافق گوگل با آژانس فضایی فرانسه مقرر شد محققان این آژانس پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات، نسل جدیدی از بالن ها را طراحی کنند که امکان دسترسی ساکنان دورافتاده ترین نقاط زمین را نیز به اینترنت فراهم کنند.

 

81701491 70064683 رویای گوگل به واقعیت پیوست

 

اولین مرحله از این پروژه که پوشش اینترنت پرسرعت برای ساکنان کشور محروم سریلانکا بوده، با موفقیت انجام شده است و دولت این کشور اعلام کرد در هر اینچ از خاک این کشور، به کمک پروژه لون شرکت گوگل، اینترنت پرسرعت وجود دارد.

بالن تولید کننده اینترنت در سریلانکا، در حدود ۲۰ کیلومتر بالاتر از سطح زمین شناور بوده و به پانل های خورشیدی و جعبه حامل قطعات الکترونیکی و ارتباطی مجهز است. این بالن محدوده ای دایروی شکل به قطر ۴۰ کیلومتر را پشتیبانی می کند.سریلانکا اولین کشوری است که از طریق بالن گوگل به اینترنت مجهز می شود.

ارسال دیدگاه