کد خبر : 226712

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹ زمان : ۷:۰۰

رونمایی گوگل از نسخه جدید اندروید

گوگل امروز در حال برگزاری کنفرانس بزرگی است و در طول این رویداد از تمامی بروزرسانی‌های جدید خود رونمایی می‌کند. اندروید M، جزو تغییرات بزرگ این کمپانی است که گوگل از نوآوری‌های جدید آن در طی این کنفرانس ارائه کرد. در حال حاضر هنوز مشخص نیست که حرف M به چه معناست و گوگل به […]

گوگل امروز در حال برگزاری کنفرانس بزرگی است و در طول این رویداد از تمامی بروزرسانی‌های جدید خود رونمایی می‌کند. اندروید M، جزو تغییرات بزرگ این کمپانی است که گوگل از نوآوری‌های جدید آن در طی این کنفرانس ارائه کرد. در حال حاضر هنوز مشخص نیست که حرف M به چه معناست و گوگل به زودی جزئیات بیشتری از آن رونمایی می‌کند. گوگل پیش از این نسخه‌ی آبنبات چوبی را با حرف L یاد می‌کرد که بعدها لالی‌پاپ نام گرفت، حال انتظار می‌رود نسخه‌ی جدید این سیستم عامل نیز با تمامی امکانات و قابلیت‌های جدید ارائه شود. همان طوری که ساندار پیچای در طول کنفرانس هم اشاره کرد، در این نسخه بیشتر بر روی کیفیت تمرکز شده است.

بهبودهای نسخه‌ی جدید اندروید بیشتر بر روی دسترسی‌های اپلیکیشن‌ها است. اندروید M دسترسی‌های اپلیکیشن‌ها را مجزا ساخته و نسبت به هرکدام از ویژگی‌های دستگاه هوشمند یک دسترسی تعبیه کرده است. در اندروید M اپلیکیشن‌ها تنها هنگامی که بخواهند از یک قابلیت خاص یا ویژگی بخصوصی استفاده کنند، از کاربر درخواست مجوز می‌کنند. در واقع در این حالت تمامی دسترسی‌های لازم برای یک اپلیکیشن، در زمان نصب ارائه داده نمی‌شود، بلکه در حین استفاده و زمانی که اپلیکیشن به استفاده از قابلیت خاصی نیاز داشته باشد درخواست مجوز خواهد کرد.

به عنوان مثال، یک اپلیکیشن هنگامی که قصد دسترسی به موقعیت جغرافیایی، دوربین، میکروفن، مخاطبان، پیامک‌ها یا شماره‌ تلفن‌ها را داشته باشد، تمامی این مجوزها در حین نصب اپلیکیشن داده نمی‌شود بلکه هنگام نیاز به کاربر هشدار داده می‌شود. به این ترتیب کنترل بر روی دسترسی اپلیکیشن‌ها به صورت به مراتب دقیق‌تر و بهتری انجام می‌شود و کاربر کاملا مطلع خواهد شد.

نسخه‌ی جدید سیستم عامل اندروید از امروز در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌گیرد و می‌توانند بر روی گوشی‌های نکسوس ۵، ۶ و ۹ نصب کنند. این نسخه‌ دارای تعدادی تغییرات جالب در بطن سیستم عامل است. به احتمال زیاد در پاییز سال جاری نسخه‌ی عمومی از اندروید M عرضه شده و کاربران می‌توانند آن را بر روی دستگاه‌های خود نصب کنند.

منبع : صدای ایران
ارسال دیدگاه