کد خبر : 530568

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۴ زمان : ۱۰:۰۰

روسیه: در حال بررسی گزینه‌های پاسخ به ترکیه هستیم

وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه اعلام کرد که درحال بررسی گزینه‌های مد نظر جهت پاسخ به اقدام ترکیه در سرنگونی هواپیمای جنگی روس است. براساس این گزارش، روسیه باصدور بیانیه‌ای برای وزارت دفاع ترکیه، اعتراض رسمی خود به اقدام این کشور را اعلام کرد و افزود: اقدام پدافند هوایی ترکیه در سرنگون کردن جنگنده‌ […]

وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه اعلام کرد که درحال بررسی گزینه‌های مد نظر جهت پاسخ به اقدام ترکیه در سرنگونی هواپیمای جنگی روس است.

براساس این گزارش، روسیه باصدور بیانیه‌ای برای وزارت دفاع ترکیه، اعتراض رسمی خود به اقدام این کشور را اعلام کرد و افزود: اقدام پدافند هوایی ترکیه در سرنگون کردن جنگنده‌ ترکیه‌ای اقدامی خصمانه است.

امروز یک فروند جنگنده سوخو ۲۴ روسیه در مرز سوریه و ترکیه توسط جنگنده اف-۱۴ ترکیه‌ای هدف قرار گرفت و سرنگون شد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در اولین واکنش به اقدام ترکیه با اشاره به اینکه به این اقدام پاسخ داده خواهد شد، تاکید کرد که جنگنده این کشور هیچ تهدیدی برای ترکیه نبوده و ۴ کیلومتر با مرز این کشور فاصله داشته است. 

احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه هم در واکنش به ساقط شدن یک جنگنده سوخوی روسیه توسط جنگنده های ترکیه گفت که کشورش حق دارد تدابیر و اقدامات لازم را در برابر نقض مرزهایش اتخاذ کند.

ارسال دیدگاه