کد خبر : 528372

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۴ زمان : ۱۴:۰۰

روسیه آماده حمله به مواضع داعش در عراق

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه در سخنانی تصریح کرد: این مساله لازم و ضروری است تا از همکاری بین دولت عراق و کردستان عراق در مقابله با تروریسم حمایت شود ولی ما این کار را با رضایت دولت بغداد انجام می دهیم. وی در ادامه افزود: مرکز اطلاعاتی جدید در بغداد که اخیرا […]

سرگی لاوروف روسیه آماده حمله به مواضع داعش در عراق

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه در سخنانی تصریح کرد: این مساله لازم و ضروری است تا از همکاری بین دولت عراق و کردستان عراق در مقابله با تروریسم حمایت شود ولی ما این کار را با رضایت دولت بغداد انجام می دهیم.

وی در ادامه افزود: مرکز اطلاعاتی جدید در بغداد که اخیرا توسط روسیه، عراق، ایران و سوریه راه اندازه شده و اداره می شود، برای همه طرف های مربوطه باز خواهد بود. این اتفاقات نشان می دهد که همه کسانی که مخالف تروریسم هستند باید اقدامات هماهنگی را برای مقابله با تروریسم انجام دهند.

یک نماینده پارلمان عراق نیز تاکید کرده است که بغداد با کمک مرکز اطلاعاتی جدید، بمباران مواضع تروریست های داعش را آغاز کرده است.

لاوروف گفت: در پی خلاء قدرت، لیبی در چاه سیاه و تاریکی افتاده و انسان و سلاح در این کشور قاچاق می شود.

وی در ادامه در خصوص وضعیت آوارگان سوری نیز تاکید کرد: این آوارگان سوری هستند که می توانند در خصوص اینکه به چه کشوری می خواهند پناه ببرند، تصمیم گیری کنند. روسیه کمک های انساندوستانه را در اختیار اردن و لبنان قرار داده تا با بحران اوارگان جنگ سوریه، مقابله کنند.

منبع : خبرگزاری دانشجو
ارسال دیدگاه