کد خبر : 530065

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ زمان : ۴:۰۰

روحانی خطاب به رهبرمعظم انقلاب: نمی‌توانم با احمدی نژاد کار کنم

خاطرات شخصیت‌های سیاسی و مذهبی می‌تواند برای علاقه‌مندان به تاریخ و سیاست ایران بسیار جالب توجه باشد. یکی از این سیاستمداران حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس قوه مجریه است. رئیس جمهور روحانی در خاطرات خود به ماجرای کناره گیری‌اش از دبیری شورای عالی امنیت ملی بعد از به قدرت رسیدن احمدی نژاد و […]

خاطرات شخصیت‌های سیاسی و مذهبی می‌تواند برای علاقه‌مندان به تاریخ و سیاست ایران بسیار جالب توجه باشد. یکی از این سیاستمداران حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس قوه مجریه است. رئیس جمهور روحانی در خاطرات خود به ماجرای کناره گیری‌اش از دبیری شورای عالی امنیت ملی بعد از به قدرت رسیدن احمدی نژاد و دیدار با رهبرانقلاب اشاره می‌کند.

در متن خاطرات او آمده است:

در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۸۴ که خدمت مقام معظم رهبری رسیدم، به ایشان گفتم که من نمی‌توانم به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه کار دهم. استدلال من این بود که رئیس جمهور و دبیر شورای عالی امنیت ملی باید به هم دیگر صد در صد اعتماد داشته باشند تا بتوانند کار را به خوبی پیش ببرند. زمان آقای هاشمی اعتماد بین ما صد در صد بود و هیچ گاه مشکل نداشتیم. با آقای خاتمی هم به تدریج به نقطه اعتماد کامل رسیدیم، ولی با آقای احمدی نژاد قاعدتا نمی‌توانم کار کنم، چون از یکدیگر شناختی نداریم.

ایشان گفتند من هم به همین صورت می‌بینم. حالا می‌خواهید چی کار کنید؟ گفتم می‌خواهم فعالیتم را در دانشگاه و حوزه آغاز کنم. ایشان فرمودند نظر من این است که مسئولیت مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام را بر عهده بگیرد.در مورد دبیر آینده شورا هم بحث اقای لاریجانی مطرح شد.

در روز ۲۴ مرداد ۸۴، به دنبال ۱۶ سال دبیری شورای عالی امنیت ملی، به همراه اعضای شورا، مدیران و مسئول دبیرخانه و برخی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای که در تهران حضور داشتند با مقام معظم رهبری دیدار و پس از ارائه گزارش نهایی، در واقع از مسئولیت دبیری شورا و پرونده هسته‌ای خداحافظی کردم.

منبع : نامه‌نیوز
ارسال دیدگاه