کد خبر : 529069

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۸ زمان : ۸:۰۰

رمز وای‌فای همسایه چند است؟

تمام شواهدهای امروزی نشان می دهد میهمان‌ها به محض ورود به خانه میزبان با سوال رمز وای فای شما چند است؟ به اینترنت خانه میزبان وصل می شوند و مهمان ها به جای صله رحم و احوالپرسی از یکدیگر مدام با گوشی هایشان بازی می کنند و هر از گاهی صحبتی میان اعضای جمع رد […]

کامپیوتر نوجوانان رمز وای‌فای همسایه چند است؟
تمام شواهدهای امروزی نشان می دهد میهمان‌ها به محض ورود به خانه میزبان با سوال رمز وای فای شما چند است؟ به اینترنت خانه میزبان وصل می شوند و مهمان ها به جای صله رحم و احوالپرسی از یکدیگر مدام با گوشی هایشان بازی می کنند و هر از گاهی صحبتی میان اعضای جمع رد و بدل می شود.
میهمانی‌ها شلوغ است اما صدای زنگ پیام های شبکه اجتماعی از همه جا به گوش می رسد. البته این موضوع تنها منحصر به میهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی نیست و در ادارات و تمام سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی کارکنان مدام گوشی های خود را چک می کنند و بی حساب از همه جا ساعاتی را از کار خود می زنند
دکتر عزت الله کرد میرزا روانشناس و مدرس دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کلینیک باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به پدیده وای فای اظهار داشت: اینترنت وای فای در خدمت مردم قرار گرفته تا بتواند نقش خود را در تغییر شیوه زندگی افراد و همچنین همگام با آن‌ها با متغیرهای مؤثر از نظر مراجع قدرت به انجام برساند. به عبارتی وای فای ابزاری در خدمت مردم و در جهت ارتباط افراد دنیا با یکدیگر و با هدف اثرگذاری بر شیوه زندگی مردم جهان است.
بزرگ ترها هم موبایل باز می شوند
کرد میرزا افزود: دامنه گستره کار با موبایل تا جایی پیش رفته است که حتی این تکنولوژی به دستان بزرگ ترها نیز راه پیدا کرده است تا جایی که می بینیم بزرگترهای خانواده ساعت های طولانی را به کار با این ابزار الکترونیکی برای افزایش دانش خود صرف می کنند.
وی بیان کرد: وای فای و اینترنت در اصل مسئولیتش ایجاد آگاه‌سازی و دانش افزایی بشر است و از این بابت نمی‌تواند، مخرب باشد بلکه سبب افزایش مهارت‌های خودمراقبتی و جستجوگری است و برعکس تصور بعضی‌ها این تکنولوژی الزاماً آسیب‌رسان نیست.
آنجایی که باورها عوض می شود…
این روانشناس ادامه داد: وای فای سبب اثرگذاری برای فرهنگ بومی ملی شده و این مسئله شاید باعث آسیب به بافت خانوادگی و اجتماعی شود ولی به طور کلی وای فای باعث آموزش مهارت و تفهیم کار با کامپیوتر شده و استفاده از اینترنت سبب مطلع شدن افراد از تغییرات جامعه و جهان اطراف خویش می‌شود.
وای فای با مغز ما چه می کند؟
کردمیرزا با بیان این که وای فای اثرات منفی فردی، اجتماعی و اقتصادی در پی دارد، افزود: در اثر استفاده زیاد افراد از اینترنت این امر باعث به هم خوردن خواب، ارتباط متعارف و همچنین وارد شدن استرس و اضطراب بر فرد شده و امواج آن باعث تأثیر منفی بر مغز و اعصاب می‌گردد.
شایع‌ترین واکنش به فرکانس‌های الکترومغناطیسی حاصل از وای فای، بلوتوث و وایمکس احساس سوزش صورت، سر یا حتی سوزش در سراسر بدن است که شبیه به علائم آفتاب سوختگی است. همچنین از علائم فیزیکی تداخل امواج می‌توان به خارش و لکه پوست، خشک شدن لایه موکوس چشم و گلو، تورم غشا مخاطی بینی و سینوس‌ها بدون هیج علت عفونی، مشکل در تمرکز، از دست دادن حافظه و سرگیجه، تهوع ، تپش قلب و درد در عضلات و مفاصل اشاره کرد. در هر حال آلودگی‌های ناشی از امواج وای فای ما را محصور کرده‌اند، هر چه این امواج از مغز دورتر باشند، ضرر آن کمتر است.
وای فای تشری به اقتصاد خانواده
وی در پایان خاطرنشان ساخت: استفاده بیش از حد از وای فای از منظر اقتصادی باعث شده که خرید تبلت و حتی اینترنت با پهنای باند بیشتر را به سرپرست خانوار تحمیل کرده و این به گونه‌ای است که این تکنولوژی و ابزار وابسته به آن جز کالاهای ضروری زندگی نیست.
در ادامه دکتر محمد معتمد متخصص مغز و اعصاب با اشاره به مضرات امواج وای فای اظهار داشت: امواج وای فای به صورت مستمر و در صورت استفاده مداوم سبب بروز آسیب به سیستم عصبی بدن می‌شود.
شبکه ای که تشنج آور است
وی بیان کرد: امواج وای فای بنابر بعضی از مقالات نوشته شده می‌تواند باعث سردرد، تشنج، سرگیجه، اختلال در حافظه و همچنین متأسفانه سبب ایجاد تومورهای مغزی می‌شود.
معتمد در پایان گفت: عوارض امواج وای فای و اینترنت هنوز به صورت کاملاً مستند نبوده و اطلاعات به دست آمده بر اساس پاره‌ای از مقالات علمی دانشگاهی است.
بیش از ۹۰ دقیقه در روز استفاده نکنید
این روانشناس اضافه کرد: استفاده بیش از ۹۰ دقیقه از گوشی همراه و اینترنت سبب خستگی روانی، افسردگی، اضطراب، بروز پرخاشگری، تندی خلق و خو و همچنین و انجام این عمل در مهمانی‌ها، کاهش صله رحم و سردر گریبان بودن افراد و در نتیجه باقی ماندن مشکلات زندگی افراد شرکت کننده در مهمانی می‌شود.
گزارش از حمید جنیدی
ارسال دیدگاه