کد خبر : 4891

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴ زمان : ۱۱:۱۹

ردیابی دزد مسافر اتوبوس پشت میله‌های زندان

مرد تبهکار که با خوراندن کیک به مسافر تهران وی را بیهوش کرده و دست به سرقت زده بود پشت میله‌های زندان قم پنهان بود. این مرد در دو دادگاه تهران و قم محکوم به تحمل زندان سنگین شده است. به گزارش ایران، ۱۵ اسفندماه سال گذشته مردی با مراجعه به کلانتری ۲۰۸ پایانه جنوب […]

مرد تبهکار که با خوراندن کیک به مسافر تهران وی را بیهوش کرده و دست به سرقت زده بود پشت میله‌های زندان قم پنهان بود. این مرد در دو دادگاه تهران و قم محکوم به تحمل زندان سنگین شده است.

به گزارش ایران، ۱۵ اسفندماه سال گذشته مردی با مراجعه به کلانتری ۲۰۸ پایانه جنوب به مأموران پلیس گفت: کارمند یک سازمان دولتی هستم. ساعت ۸ شب ۱۲ اسفندماه سوار یک اتوبوس مسافربری در میدان ۷۲ تن قم برای سفر به تهران شدم. همزمان مرد ناشناس قد بلند که عینکی داشت کنارم نشست و وقتی اتوبوس حرکت کرد، در مسیر سر صحبت را با من باز کرد و در عوارضی امام خمینی وی به من یک کیک تعارف کرد. همین که کیک را خوردم ناگهان سرم گیج رفت و بیهوش شدم.

وی افزود: وقتی به هوش آمدم دیدم روی تخت بیمارستان لقمان‌الدوله هستم. آنجا بود که متوجه شدم همسفرم مرا با کیک مسموم کرده و ۱۳۰ هزار تومان پول، یک ربع سکه بهار آزادی، تبلت و گوشی موبایلم را به سرقت برده و دو روز است که در بیمارستان بیهوش هستم.

پس از این سرقت با دستور بازپرس دادسرای بعثت تهران تیمی از پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران وارد عمل شد و تجسس‌ها با چهره‌نگاری ادامه داشت تا اینکه گزارشی به پلیس پایتخت رسید و در آن مشخص شده بود یک تبهکار که در زندان مرکزی قم است اقدامات تبهکارانه مشابهی دارد. همین سرنخ کافی بود تا به درخواست بازپرس پرونده، احمد از زندان قم به پلیس آگاهی تهران انتقال یابد و تحت تحقیق گرفته شود.

احمد ادعای بی‌گناهی کرد تا اینکه پیش‌روی همسفرش قرار گرفت و وقتی شناسایی شد لب به اعتراف باز کرد و گفت: مدت‌ها بود که در جست‌وجوی کار بودم اما دستانم خالی بود به خاطر همین به فکر سرقت افتادم و در تهران و قم در نقش مسافر سوار اتوبوس‌های مسافربری می‌شدم و در مسیر با مسافران دیگر که کنارم نشسته بودند، دوستی کرده و با خوراندن کیک آغشته به داروهای خواب‌آور آنها را بیهوش می‌کردم و پس از سرقت دار و ندارشان در نخستین فرصت پیاده شده و پا به فرار می‌گذاشتم.

وی افزود: در آخرین سرقت ناکام ماندم و زمانی که کنار دستی‌ام را بیهوش کردم شاگرد اتوبوس در نزدیکی قم متوجه شد و مرا به مأموران پلیس قم تحویل داد. خیلی زود در شعبه سوم بازپرسی دادسرای قم از سوی طعمه‌ها شناسایی شدم و بعد از کیفرخواست توسط قاضی شعبه ۱۱۰ دادگاه جزایی عمومی قم به تحمل ۱۰ سال زندان محکوم شدم که در این حکم سه سال تخفیف گرفتم و در زندان بودم که به تهران انتقال یافتم.

با توجه به اقرار احمد به سرقت از مسافران اتوبوس، قاضی «قدرت اصغریان» رئیس شعبه ۱۱۴۷ دادگاه عمومی جزایی بعثت وی را در حکمی جداگانه به تحمل ۱۰ سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و رد مال محکوم کرد.

یک حقوقدان درباره محکومیت دوباره این دزد که با تکرار جرم بوده است به شوک گفت: با توجه به اینکه این دزد پیشتر از سوی قاضی دادگاه قم به خاطر جرم مشابهی که در آن ۲۸ طعمه‌اش را با کیک مسموم کرده به ۷ سال زندان محکوم شده است و قاضی پرونده در تهران نیز وی را به خاطر همان جرم به ۱۰ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق و رد مال محکوم کرده است، این رأی به اجرای احکام فرستاده می‌شود و در واقع دو رأی با هم ادغام شده و بالاترین اشد مجازات را برای تبهکار در نظر می‌گیرند که همان ۱۰ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق است.

 .
منبع : تابناک
ارسال دیدگاه