کد خبر : 531272

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ زمان : ۱۴:۰۰

راه‌های جذب جوانان به دین از نگاه آیت‌الله علم‌الهدی

امام جمعه مشهد گفت: برخی مسئولان فرهنگی، تساهل و تسامح دینی را علاج جذب جوانان به اسلام می‌دانند. آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تقدیر از اقدامات مدیریت شهری و استان خراسان رضوی در تدارک امکانات مورد نیاز در […]

امام جمعه مشهد گفت: برخی مسئولان فرهنگی، تساهل و تسامح دینی را علاج جذب جوانان به اسلام می‌دانند.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تقدیر از اقدامات مدیریت شهری و استان خراسان رضوی در تدارک امکانات مورد نیاز در پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی گفت: از همه مردم دلداده و عاشق اهل‌ بیت(ع) که این مانور عظیم عشق و ایمان را در این راهپیمایی به رخ دنیا کشاندند تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه سه پندار انحرافی غلط در بین افراد متداول است که اربعین امسال، پاسخگوی این سه انحراف غلط بود، اظهار کرد: انحراف اول این بود که یک عده منفی‌باف در گوشه و کنار نق می‌زنند که اسلام ناتوان شد، شیعه در حال خارج شدن از گردونه دنیا است، فعالیت‌ها، سیاست استکبارستیزی و ضدآمریکایی این نظام، دنیا را دشمن اسلام کرد، دنیا را به سر شیعه ریخت اما اربعین امسال، جواب همه این خرافات و منفی‌بافی‌ها را داد.

امام جمعه مشهد ادامه داد: پندار انحرافی دوم که این اربعین جوابش را داد، پندار غلط یک عده‌ای است که متأسفانه در مسئولیت‌های فرهنگی نظام هم قرار دارند، این‌ها خیال می‌کنند برای جذب نسل جوان به‌طرف دین باید تسامح و تساهل دینی ایجاد کنند، باید در مقابل منکرات شرعیه، مروج بی‌بندوباری باشند، می‌گویند برای این‌که جوانان جذب شوند نباید در دین سختگیری کرد، سخت‌گیری نکرد یعنی چه؟ یعنی بی‌بندوباری، فحشا، فساد، شهوت‌رانی و عیاشی برای جوان آزاد باشد.

وی با بیان اینکه عده‌ای ایجاد تساهل و تسامح دینی را علاج جذب جوان به‌طرف اسلام می‌دانند، اظهار کرد: اربعین امسال یک تودهنی محکم به این دهن‌های یاوه‌گو، این فکرهای غلط و پندارهای نابجا بود.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه راهپیمایی اربعین را اکثراً جوان پرکرده بودند، خاطرنشان کرد: راه جذب جوانان، تساهل و تسامح دینی نیست، راه جذب جوانان، حسینی کردن جوانان است؛ جوانان را به امام حسین(ع) علاقه‌مند کنید، جوانان را به اهل‌بیت علاقه‌مند کنید، این جوانان در راه امام حسین راه افتادند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: جوانی که با تساهل و تسامح دینی جذب دین شود، او جذب دین نشده، او دین را زیر پای خود له کرده، جوانی که جذب دین شده جوانی است که در بین‌الحرمین دستانش را بلند می‌کند، به سینه می‌گذارد و می‌گوید «یا ابالفضل».

علم‎الهدی با اشاره به پندار غلط سومی که اربعین جواب آن را داد، گفت: یک عده جریان‌های سیاسی سعی دارند تا این موضوع را که دیگر دین، روحانیت و ولایت در نسل امروز مرجعیتش را ازدست‌داده ترویج کنند، به عقیده این‌ها امروز مرجعیت مربوط به هنر است، مرجعیت ورزش شده و عرصه‌های مختلف متداول در دنیاست و دیگر دین، روحانیت و ولایت مرجعیت ندارد.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: یک عده برای این‌که خودشان را بالا ببرند و راه را برای قدرت‌یابی و فرصت‌طلبی‌های سیاسی خودشان باز کنند این حرف‌ها را می‌زنند، اربعین امسال نشان داد روی کره زمین هیچ مقامی، هیچ قدرتی در مرجعیت نسل امروز باعظمت‌تر از اسلام و دین نیست.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )
ارسال دیدگاه